MMA zápasníčka Lucia Szabová alias Sillent killer sa po materskej vracia do ringu

0
MMA zápasníčka Lucia Szabová alias Sillent killer sa po materskej vracia do ringu

Jedna z najúspešnejších zápasníčok organizácie Oktagon MMA Lucia Szabová, ktorá je známa pod prezývkou “Sillent Killer”, sa pripravuje na svoj návrat do klietky po materskej dovolenke.

K bojovým výzvam tak pribudli aj materské, ktoré ako sama priznala, sú niekedy náročnejšie ako v tie v klietke.

Celú cestu úspešnej bojovníčky, ktorá sa stala víťazkou populárnej Oktagon Výzvy, mapuje domáca MMA organizácia v kvalitne spracovanom dokumentárnom seriáli “Cesta za snom”. V ňom okrem návratu do klietky bojovníčka prezradila aj to, čo všetko si s partnerom, rovnako bojovníkom Andrejom Šimkuličom museli vytrpieť. Okrem problémov s bývaním boli hlavnými otázkami aj financie, keďže sa Lucka predtým živila ako trénerka.

Posledný boj v zmiešaných bojových umeniach absolvovala rodáčka z Bratislavy ešte v roku 2021, v ktorom si prípísala štvrtý triumf po sebe v profi-kariére nad Švédkou Corneliou Holm (aktuálne zápasníčka svetovej trojky medzi organizáciami PFL).

“Keď idem na tréning, priznám sa, že myslím, na to čo robí malý (synček Dragan). No keď už som tam, tak počúvam trénera a vypnem hlavu,” konštatovala Szabová, ktorá je už vzorom pre mnohé mladé zápasníčky.

“Je tichá, pôsobí tak, že málokoho si pripustí k sebe a je odmeraná. Čiže jej prezývka sedí. No keď ju človek spozná, tak zistí, že je pravý opak,” konštatovala Adriana Vrbová, ktorá je sparing-partnerkou Szabovej, ktorej návrat nie do klietky, ale do ringu sa konal pred pár dňami v Muay Thai.

Ako tento súboj dopadol a ako sa bude dariť nádejnej bojovníčky sa dozviete v najbližšom dieli “Cesta za snom”.

 

žiadne príspevky na zobrazenie