Vodič z tragickej nehody na zastávke Zochova je už obvinený, môže dostať aj doživotie (video+foto)

4.10.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. októbra 17:30

Vodiča, ktorý spôsobil smrť piatich osôb na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave, v utorok obvinili a vyšetrovateľ žiada väzbu.

Prekvalifikácia skutku

„Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie a následne bolo zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky vznesené obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia,“ informovala polícia na sociálnej sieti Facebook.

Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave

Ako doplnila, v prípade preukázania viny pred súdom, hrozí obvinenému mužovi v zmysle zákona za toto konanie trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff, že policajti bratislavskej krajskej kriminálky intenzívne vykonávali všetky potrebné procesné úkony, cieľom ktorých bolo náležité zistenie skutkového stavu, zaistenie všetkých potrebných dôkazov a ich následné vyhodnotenie. Na základe týchto úkonov bola zabezpečená potrebná dôkazná situácia, umožňujúca vzniesť obvinenie konkrétnej osobe. Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto narazilo do zastávky Zochova v Bratislave (fotografie)

Vodič nafúkal 1,6 promile

O možnej prekvalifikácii skutku z usmrtenia na všeobecné ohrozenie hovoril už prezident Policajného zboru Štefan Hamran v utorok v diskusnej relácii rádia Expres.

„Aj vyšetrovateľ, aj dozorujúci prokurátor uvažujú dokonca o tom, že sa skutok bude kvalifikovať spôsobom, že za ten trestný čin bude možné uložiť v rámci trestného konania aj výnimočný trest doživotia,“ povedal v utorok popoludní Hamran.

Orgány činné v trestnom konaní podľa neho vo veci naďalej vykonávajú dokazovanie. „Tých dôkazov je naozaj pomerne dosť,“ skonštatoval policajný prezident.

Zároveň Hamran potvrdil, že dychová skúška potvrdila vodičovi 1,6 promile alkoholu. Takisto potvrdil, že sa vodič po nehode správal konfrontačne. „Uvidíme, ako to budú kolegovia dokumentovať, akým spôsobom to budú kvalifikovať,“ dodal Hamran.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/32/2022/10/nehodastaromestska.mp4

Viac k témam: Prezident Policajného zboru SR, Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič z tragickej nehody na zastávke Zochova je už obvinený, môže dostať aj doživotie (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.