Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG MAGAZÍN

Muž vyhral milión euro v lotérii a rodina ho začala nenávidieť

Zdieľať

Boj o peniaze môže u niektorých ľudí vyvolať to najhoršie, či už sú to vzdialení známi alebo vaši najbližší príbuzní. A situácia sa môže neuveriteľne skomplikovať, keď sa hrá o zlatý miliónový jackpot. Nedávny víťaz v lotérii, ktorý v októbri získal neuveriteľných 5,6 milióna dolárov, sa podelil o to, čo sa mu stalo.

Obrátil sa platformu Reddit so žiadosťou o verdikt, čo si ľudia myslia o tom, že sa rozhodol nedať svojej rodine po výhre žiadne peniaze. Namiesto rozdávania peňazí sa rozhodol urobiť múdru vec. Následky však nenechali na seba dlho čakať a jeho rodina mu to zrátala.

Čo hovorí finančný expert?

Finančný expert Sam Dogen, autor knihy „Kúpte si toto, nie tamto: Ako stráviť cestu k bohatstvu a slobode“ a zakladateľa Finančného samuraja, sa vyjadril k tomu, ako by sme sa mali správať k ochrane svojho bohatstva.

Povedal, že je zrejmé, že budú rodinní príslušníci očakávať časť výhry, „pretože každý má buď problém s peniazmi, alebo jendoducho túži po peniazoch. Ak sa víťaz veľkodušne nepodelí o svoju výhru s rodinnými príslušníkmi a priateľmi, budú ho považovať za sebeckého a chamtivého,“ povedal.

Sam verí, že ak je to možné, najlepším riešením je udržať v tajnosti skutočnosť, že ste vyhrali. „Ak vyhráte v lotérii, urobte všetko pre to, aby ste to udržali v tajnosti. Okrem toho, ak sa vám pošťastí veľký úspech v práci alebo zarobíte na svojich investíciách, nikdy sa nechváľte tým, koľko zarobíte. Namiesto toho sa snažte čo najviac splynúť s “davom”. Ak to potom budete chcieť, môžete byť aj štedrý, bez toho, aby to druhí očakávali.“

unsplash.com

Žiť ako obyčajne

Finančný expert Sam Dogen povedal, ako by sa výhercovia lotérie mali vysporiadať so svojím náhlym bohatstvom, aby si ho uchovali. „Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je sedieť na svojich výhrách aspoň tri mesiace a žiť svoj život ako zvyčajne. Počas tejto doby si prečítajte čo najviac finančnej literatúry.

„Akonáhle získate vzdelanie a sformulujete jasnú predstavu o tom, čo chcete robiť, môžete požiadať o odbornú radu od plateného finančného poradcu. Alebo môžete svoj kapitál implementovať sami. Neponáhľajte sa! Nemusíte byť v strese. Práve ste vyhrali v lotérii!”

Výhercovia lotérie zostávajú rovnakí

Psychology Today poukazuje na to, ako Bengt Larsson zistil, že výhercovia lotérie majú tendenciu zostať rovnakí. Jediná vec, ktorá sa mení, je, že vo všeobecnosti spotrebujú oveľa viac peňazí. Mýtus, že víťazi sa stanú niekým úplne iným, je v podstate len mýtus. Hlavnou obavou výhercu, ktorý písal na Reddit, bolo, že sa dostane do rovnakej pasce, akú robí veľa výhercov: minú všetky výhry v priebehu niekoľkých rokov.

Nikdy sa nechváľte tým, koľko zarobíte.

Namiesto toho autor príspevku vysvetlil, ako sa rozhodol postarať o budúcnosť seba a svojej manželky investovaním peňazí a splatením všetkých dlhov. To však znamenalo, že nebude môcť dať svojej rodine žiadnu hotovosť. A tá, keď sa dopočula, že nedostane ani cent, to neprijala najlepšie.

Očakávala, že toto náhle finančné požehnanie ich známeho bude znamenať, že niekto zaplatí všetky ich dlhy bez toho, aby museli pohnúť prstom. A predstavte si všetky tie luxusné rodinné výlety, ktoré by podnikli!

Rodina sa obrátila na Reddit po tom, čo výherca vysvetlil, čo urobil s peniazmi. Veľmi rýchlo ho vylúčili z rodiny a povedali mu, aby sa s nimi už nikdy nerozprával. Zdá sa, že ak na niekoho neminiete všetky svoje peniaze, ste automaticky označený za niekoho, kto už nie je členom rodiny.

peniaze

Foto: pixabay.com

Inteligentné finančné rozhodnutia

Finančný poradca Robert Pagliarini pre Business Insider vysvetlil, že prvá vec, ktorú by mal výherca lotérie po potvrdení jackpotu urobiť, je „veľmi zhlboka sa nadýchnuť“ a potom najať právnika, daňového špecialistu a finančného poradcu. „Tento tím finančných snov vám môže pomôcť robiť inteligentné finančné rozhodnutia a pomôcť vám plánovať budúcnosť,“ povedal odborník.

Pagliarini varoval, že mnohí výhercovia lotérie zažívajú takzvanú „medovú cestu náhleho bohatstva“. Niekoľkým výhercom sa zdalo, že ich život sa musí zmeniť, ale víťazi by mali tomu odolať. To znamená aktívne plánovať, ako by ste chceli, aby váš život vyzeral. Na to potrebujete jasnú stratégiu, ako použijete peniaze na dosiahnutie svojich cieľov. Inými slovami, musíte byť tým, kto kontroluje banku zlata, nie naopak.

Presne to, čo urobil prispievateľ na Reddit, ktorý požiadal internetových priateľov o radu. Väčšina ľudí na Reddite ho podporila. Ľudia si vo všeobecnosti mysleli, že nie je nič zlé na tom, keď s výhrami urobí rozumnú vec ako napríklad že investuje.

Zdroj: boredpanda.com

REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X