Na čo sa zamerať pri kúpe koberčekov do kúpeľne?

0
Na čo sa zamerať pri kúpe koberčekov do kúpeľne?
Na čo sa zamerať pri kúpe koberčekov do kúpeľne?

Koberčeky do kúpeľne, predložky a malé pokrývky podlahy majú v kúpeľni veľký význam. Väčšina ľudí si ich vyberá podľa vzhľadu a snažia sa farebne zosúladiť koberček s kachličkami, poličkami alebo sprchovým závesom. Nielen dizajn je pri výbere kúpeľňovej predložky dôležitý. Na čo všetko je potrebné sa zamerať pri kúpe kúpeľňových koberčekov?

Aké funkcie plnia koberčeky v kúpeľni

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo máte v kúpeľni koberčeky? Asi by ste odpovedali, že z dôvodu, aby vás podlaha nechladila. Máte pravdu, pretože koberčeky do kúpeľne majú zahriať chodidlá a postarať sa o váš komfort pri realizácii hygieny.

Okrem tepelnej funkcie sú koberčeky a predložky do kúpeľne dôležité z hľadiska bezpečnosti. Po vyjdení z vane alebo zo sprchy hrozí po dotyku mokrej pokožky s podlahou pošmyknutie. Ak už koberček v kúpeľni máte, viete, že vám dokáže značne uľahčiť upratovanie. Voda z mokrého tela sa absorbuje do koberca a na podlahe nezostanú nepekné fľaky a obrysy stôp chodidiel.

Ako vybrať tvar a farbu koberčeka do kúpeľne

Nebudeme si klamať, doplnky do domácnosti vyberáme hlavne podľa vzhľadu. Je zrejmé, že aj koberčeky a predložky budete vyberať podľa farby a tvaru.

Farba koberčeka do kúpeľne

Niekto túži po tom, aby bol koberček do kúpeľne dominantný a iný sa snaží o monochromatické zariadenie kúpeľne. Ani jeden z uvedených variantov nie je zlý. Podľa trendov je možné ladiť farby tón v tóne alebo naopak vsadiť na wau efekt.

V prípade, že máte radi oku lahodiace kombinácie farieb, vyberte si farbu niektorého prvku kúpeľne a k nemu dokúpte koberček. Vhodné je následne kúpiť i iné doplnky v danej farbe, napríklad koše na prádlo alebo sprchový záves. Môžete sa riadiť farbou podlahy, kachličiek na stene alebo uterákov. Vo veľa obchodoch nájdete koberčeky a uteráky v podobných odtieňoch, čo vám honbu za monochromatizmom uľahčí.

Koberček sa môže stať hlavným ťahúňom dekorovania kúpeľne. Stačí, aby ste ho kúpili v kontrastnej farbe so zvyškom vybavenia. Máte béžové kachličky? Kúpte koberčeky v čiernej farbe. Je vaša kúpeľňa tmavá? Vyberte si koberčeky v horčicovo žltej farbe.

Tvar koberčeka do kúpeľne

Ako je to s tvarom a veľkosťou koberčeka? Menšie koberčeky umiestnite pod umývadlo. Väčším nájdite miesto pred sprchovým kútom. Je lepšie kúpiť viac menších kúskov ako jeden väčší. Menšie predložky oceníte pri ich údržbe. Ľahšie ich vyperiete alebo očistíte kefkou. Najčastejšie sa predložky vyrábajú v obdĺžnikovom tvare. Pestrý výber koberčekov a predložiek nájdete v obchodoch Sinsay https://www.sinsay.com/sk/sk/. Tvar obdĺžnika je praktický, pretože koberček môžete položiť tesne k obrube sprchy. Obdĺžnikový tvar bude vyzerať zaujímavejšie so strapcami. Guľaté koberčeky do kúpeľne sa hodia do stredu kúpeľne alebo pod umývadlo.

Ako vybrať materiál koberčeka do kúpeľne

Najviac preferovaným materiálom u koberčekov do kúpeľní je bavlna. Neexistuje nič príjemnejšie, ako stúpnuť na mäkučkú bavlnu. Bavlna dobre saje vlhkosť a je ju možné prať. Okrem bavlny je druhým najviac používaným materiálom nylon. Tento syntetický materiál je nenáročný na údržbu a rýchlo schne. Nevýhoda je, že voda sa na nylone drží na povrchu a pocitovo ide o tvrdší materiál.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie