Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok života

0
Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok života

23.2.2024 (SITA.sk) – Smutný koniec mala nočná pátracia akcia horských záchranárov na Martinských holiach. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS), hľadaného 67-ročného slovenského turistu našli už bez známok života.

Rodine sa neozýval

Muž vo štvrtok okolo poludnia odišiel na martinskú ferratu, ale rodina sa s ním už potom nedokázala spojiť. Horskí záchranári rozbehli pátraciu akciu vo večerných hodinách po informácii, že jeho motorové vozidlo sa stále nachádza na parkovisku na Stráňach.

„O súčinnosť bolo požiadané ústredné operačné stredisko polície, ktoré vykonalo lokalizáciu mobilného telefónu. Tá potvrdila, že turista by sa mal nachádzať na severovýchodnej strane Lúčanskej Malej Fatry,“ uviedla HZS.

Našli ho na turistickom chodníku

Horskí záchranári síce nakoniec v nočných hodinách našli muža na turistickom chodníku vedúcom k ferrate, ale už bez známok života.

„Po vykonaní potrebných úkonov záchranári HZS telo nebohého pozemne transportovali dole Mlynskou dolinou na Stráne a odovzdali príslušníkom polície,“ dodala HZS.

Viac k témam: Horskí záchranári, Martinské hole, Pátranie, Smrť, Turista, Záchranári
Zdroj: SITA.sk – Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok života © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie