Na rozostavanom mrakodrape Eurovea Tower horelo, požiar vypukol na streche (foto)

22.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 22. júna 2022, 10:09

Na budove Eurovea Tower v Bratislave v stredu ráno vypukol požiar, oheň už likvidujú hasiči. Informoval o tom hovorca developera JTRE Daniel Suchý.

„Ranný požiar na Eurovea Tower sa netýkal konštrukcie stavby, ale išlo o požiar technického zariadenia – kompresora, ktorý nezvládol prevádzkový tlak. Požiar začali v krátkom čase likvidovať hasiči,“ uviedol.

Bratislavskí hasiči prijali oznámenie o požiari strechy rozostavanej výškovej budovy na Landererovej ulici v stredu krátko pred 8:00. Ako informujú v situačnej správe, po príjazde zistili, že ide o požiar kompresora a stavebného materiálu na 38. poschodí.

„Hasičom sa pred malou chvíľou podarilo požiar lokalizovať, aby sa ďalej nešíril. Z miesta zásahu nie sú v súčasnosti nahlásené žiadne zranené ani usmrtené osoby,“ uviedli s tým, že zásah bol sťažený zlým prístupom k požiarovisku. Na mieste zasahovalo 27 profesionálnych a dvaja dobrovoľní hasiči so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Viac k témam: EUROVEA TOWER, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Na rozostavanom mrakodrape Eurovea Tower horelo, požiar vypukol na streche (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.