Nabrali odvahu: Známe Slovenky prehovorili o domácom násilí, toto odkazujú ženám

0
Nabrali odvahu: Známe Slovenky prehovorili o domácom násilí, toto odkazujú ženám
Zdroj: IG/rachellkka, llnzz, lujza.kalcok

Téma, o ktorej sa nikdy nehovorí ľahko a hlavne, keď obeť má odhaliť svoje rany. Lenže je dôležité o tom hovoriť. Pre celú spoločnosť. Uvedomujú si to aj známe Slovenky, ktoré nabrali odvahu a prehovorili o pekle, ktoré zažívali. Chcú tak varovať iné ženy.

Ráchel Karnižová

Verejnosťou tento týždeň otriasli slová mladej influencerky a účastníčky súťaže Miss Universe SR Ráchel Karnižovej (na sociálnych sieťach známa ako Rachellkka). Otvorene prehovorila o tom, ako jej psychicky a fyzicky ubližoval jej expartner Tomáš Kotty (originálnym menom Tomáš Drahoš). Na sociálnych sieťach uverejnila fotografie, na ktorých sú zachytené jej modriny, monokle, či roztrieskané dvere a rozhádzané veci.

Ráchel upozornila, že to nie je prvýkrát, čo jej takto ublížil. Približne pred mesiacom sa obaja vrátili z párty domov. Kým sa ona odličovala v kúpeľni, Kotty tam mal z doletieť a hodiť ju do vane. Následne ju mal ťahať za vlasy, kopať ju, fackať a vulgárne jej nadávať.

Potom nasledovali sľuby, že už to neurobí a prestane piť. Svoje slová nedodržal a znova jej ublížil. Tentokrát však influencerka nezostala ticho a o všetkom informovala verejnosť. K ohavnému činu sa Tomy Kotty, ktorý bol moderátorom TV Markíza, priznal a uviedol, že nastupuje na liečenie. Ráchel však nie je jeho jediná obeť a rozhodla sa pred ním varovať aj iné ženy.

Lujza Kalčok

Ďalšia prekrásna Slovenka, ktorá má rany na duši. Je taktiež expriateľkou Drahoša a keď sa dozvedela, že Ráchel s ním začala randiť, varovala ju. Ona ho poznala veľmi dobre.

„Veľmi podobná situácia, veľmi podobné útoky, veľmi podobné nadávky, veľmi podobné všetko. Je to vzor, ktorý sa opakuje. Ja som nebola prvá a Ráchel by nebola posledná,“ odkázala Kalčok vo videu, pričom Kottyho nemieni ľutovať. „On žiadnu ľútosť necítil, keď ma nechal odpadnutú ležať na zemi kvôli nejakému jeho záchvatu.“ 

„Nikto by to nemal zažívať a je mi ľúto všetkých dievčat, ktoré boli predo mnou, lebo o nich viem, a viem, že im robil to isté,“ ukončila Lujza.

Lucia Almaksus

Podnikateľka a influencerka Lucia Almaksus taktiež prehovorila o svojej bolesti. Na Instagrame prehovorila o tom, čo jej robil bývalý priateľ (nešlo o Tomyho Kottyho, poz. red.). „Človek, ktorý ma ‚miloval‘ mi zlomil prst a tvrdil, že som si ho zlomila sama. V tomto vzťahu som žila rok a pol a neodišla som ani po tom, čo ma držal hokejkou pod krkom v posteli,“ napísala. „Ostala mi jediná foka, kde mám rozbité ústa a je to posledná fotka nášho ‚vzťahu‘. Mala som možnosť ho udať, povedať na pohotovosti, čo sa stalo, ale išiel tam so mnou, aby si bol istý, že poviem, že som si to o 3:00 ráno spravila naraz narazením do steny,“ opísala momenty hrôzy.

„Ženy, môže sa to stať každej a je veľmi ťažké si priznať, že ste obeťou domáceho násilia,“ priznala. Zároveň odporúča ženám, aby si dávali pozor na prehnanú žiarlivosť, agresivitu pod vplyvom alkoholu, lebo tá je v človeku, aj keď si nevypije. „On sa nikdy nezmení. To, že som odišla na Farmu (reality show poz. red.), mi zachránilo život,“ úprimne priznala.

„Držím palce všetkým ženám, ktoré musia urobiť krok, ktorý bolí, ale verte mi, že ostať vás bude bolieť ešte viac,“ uzavrela.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lujza Kalčok (@lujza.kalcok)

žiadne príspevky na zobrazenie