Nebaví vás varenie? Problém môže byť v zariadení kuchyne

0
Nebaví vás varenie? Problém môže byť v zariadení kuchyne

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času strávite v kuchyni? Prečo vám pobyt v tomto priestore spôsobuje vrásky na čele? Ak plánujete rekonštrukciu tejto miestnosti, je načase nad tým všetkým popremýšľať, pretože správne rozloženie a zariadenie kuchyne bude ovplyvňovať nielen vaše varenie.

Premyslite si rozmiestnenie

Každý zariadený priestor by mal vychádzať z dobrého plánovania, pri ktorom sa myslí na všetky dôležité veci. Len málo ľudí si však v počiatočných fázach plánovania a strese na všetky nevyhnutné body aj spomenie. Často sa to potom musí riešiť formou dodatočných úprav, ktoré sú náročné nielen na čas, ale aj financie.

Vychádzajte preto pri plánoch z reality a využitia kuchyne na konkrétne účely. Zvážte pritom rozmiestnenie nábytku, použitie kvalitných závesov a pántov s ohľadom na špecifické členenie miestnosti.

Myslite na funkčnosť

Znamená to napríklad vedieť, akým spôsobom sa otvárajú dvere nástenných skriniek? Ak je vaša výška, či vám budú vyhovovať skrinky s výklopnými dverami a kde presne potrebujete mať rozmiestnené  moderné elektrické zásuvky.

Zaujímajte sa aj o kvalitu kovania, pretože nábytok s lacným kovaním dlho nevydrží. Dávajte si pozor na textúru fasád. Na lesklých čelách skriniek veľmi často zostávajú odtlačky prstov a stopy zaschnutých kvapôčok vody, čo na jasnom slnečnom svetle nevyzerá veľmi esteticky.

Nepreplňujte miestnosť

Ani v priestore kuchyne nesmiete zabudnúť na jednoduché pravidlo: „V jednoduchosti je krása“. Praktické a pohodlné kuchyne by preto nemali obsahovať nepotrebné položky. Aj keď sú moderné spotrebiče pri práci dôležité, nemali by ste sa za každú cenu snažiť vtesnať všetko do malej kuchyne.

Ak si to ale bez nich neviete predstaviť, uprednostnite vstavané modely, ktoré šetria a skrášľujú priestor na maximum. V súlade s krásnou kuchynskou linkou budú vytvárať harmonický priestor ideálny nielen na varenie.

Zdroj obrázka:  LEKSTOCK 3D/Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu