Nedokážete už zniesť slovo „lockdown“? 4 spôsoby, ako ho v pohode prečkáte

0
Nedokážete už zniesť slovo „lockdown“? 4 spôsoby, ako ho v pohode prečkáte
Zdroj: Unsplash.com

Slovenská vláda odobrila lockdown, ktorý by mal platiť dva týždne. Následne bude celú situáciu prehodnocovať. Zákaz vychádzania sa momentálne týka zaočkovaných aj nezaočkovaných osôb a možnože už aj vám napadla otázka: „Čo budem doma toľko robiť?“

Treba si uvedomiť, že sme sa neocitli prvýkrát v lockdowne. Zvládli sme aj tie predchádzajúce. Áno, viem, je to otravné, no aj nevyhnutné. A navyše, vždy sa dá niečo robiť. Len namiesto nadávania na celú situáciu si treba uvedomiť, na čo máte konečne čas.

Unplash.com

Vianočné upratovanie

Dá sa povedať, že Vianoce nám už prakticky klopú na dvere. Keďže vstúpil do platnosti lockdown a s ním spojený zákaz vychádzania, prečo nevyužijete tento čas a poriadne si neupracete? Predtým by ste možno nestíhali kvôli viacerým povinnostiam, no teraz je na to ideálna príležitosť. Samozrejme, ak vám to umožňuje aj zdravotný stav.

Filmové alebo knižné maratóny

Keby ste sa chceli ísť do prírody, no nie je na to vhodné počasie, prečo sa nezakryjete dekou, uvaríte si teplý čaj a pustíte si filmy, ktoré ste vždy chceli vidieť? Môžete dobehnúť veci, ku ktorým ste sa za normálnych okolností nevedeli dostať. Ak máte dosť obrazoviek, siahnite po knihách a prečítajte hneď niekoľko. Vďaka tomuto si viac oddýchnete a aj sa dozviete niečo nové.

Cvičenie

Cvičiť sa dá aj doma. Nemusíte sa ale namáhať tri hodiny vkuse. Na základe vlastnej skúsenosti sa mi potvrdilo, aké priaznivé účinky to má na človeka. Je dôležité, aby sme sa takto „ponaťahovali“. Hoci je lockdown, naše telo by malo vykazovať istú aktivitu a nielen ležať na gauči. Verte mi, ak odcvičíte napríklad 2 hodiny týždenne doma, budete sa cítiť omnoho lepšie. Nehovoriac o tom, koľko pozitívnej energie vám to dá.

Plánovanie

Nepodliehajte panike. Na chaos ani nepomyslite. Lockdown začal platiť síce zo dňa na deň, ale nie je to koniec sveta. Ak máte pocit, že je toho na vás veľa a neviete, ako to budete zvládať doma, naplánujte si veci. Píšte si do diára, kedy sa budete venovať práci, kedy si uvaríte obed, kedy sa budete venovať práci alebo deťom a nezabudnite ani na čas pre seba – taká horúca kúpeľ vždy padne vhod.

Unsplash.com

Zdroj fotografií: Unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie