Rusko v súčasnej podobe nemôže existovať, musí prehrať a byť potrestané, vyhlásil Podoľak

0
Rusko v súčasnej podobe nemôže existovať, musí prehrať a byť potrestané, vyhlásil Podoľak

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko musí prejsť „politickou transformáciou“ a „nemôže pokračovať v existencii vo svojej súčasnej podobe“. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Netreba sa báť pravdy. Rusko nemôže pokračovať v existencii vo svojej súčasnej podobe a vládnucich elitách. Rusko musí prehrať, byť potrestané za zanedbanie medzinárodného práva a prejsť politickou transformáciou. Čím skôr to všetci pochopia, tým menej bude obetí,“ napísal Podoľak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V októbri Zelenskyj podpísal dekrét, ktorý formálne vylúčil možnosť rokovaní s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom. V rozhovore s Christiane Amanpourovou zo CNN minulý týždeň Zelenskyj povedal, že okrem ultimát „od súčasného prezidenta Ruskej federácie nič nepočul“.

„Ale ja som nezavrel dvere. Povedal som, že budeme pripravení hovoriť s Ruskom, ale s iným Ruskom. Takým, ktoré je skutočne pripravené na mier. Takým, ktoré je pripravené uznať, že sú okupantmi… Musia všetko vrátiť. Pôdu, právo, slobodu, peniaze… A čo je najdôležitejšie, spravodlivosť,“ skonštatoval Zelenskyj.

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko v súčasnej podobe nemôže existovať, musí prehrať a byť potrestané, vyhlásil Podoľak © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu