Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, v balíku dodalo dva systémy protivzdušnej obrany Patriot

0
Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, v balíku dodalo dva systémy protivzdušnej obrany Patriot

10.8.2023 (SITA.sk) – Nemecko oznámilo, že Ukrajine v najnovšom balíku vojenskej pomoci dodalo ďalšie dva systémy protivzdušnej obrany Patriot. Berlín tieto systémy Kyjevu sľúbil počas samitu Organizácie Severoatlantickej zmluvy v litovskom Vilniuse, ktorý sa konal začiatkom júla. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prvé použitie dvoch Patriotov v protivzdušnej obrane ukrajinské vzdušné sily potvrdili v závere apríla. Jeden z nich krajine poskytlo Nemecko a druhý USA. Teraz má Kyjev k dispozícii štyri systémy protivzdušnej obrany Patriot.

Najnovší balík nemeckej pomoci obsahuje aj desať terénnych vozidiel BV206, viac ako 6 500 kusov 155-milimetrovej dymovej munície, štyri prieskumné drony Vector či päť vozidiel pre pohraničníkov. Okrem toho Berlín Kyjevu dodal sto guľometov MG5, 40-tisíc balíčkov prvej pomoci, materiál na likvidáciu výbušnín, ďalekohľady a ochranné okuliare.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: nemecká pomoc, Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, samit vo Vilniuse, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, v balíku dodalo dva systémy protivzdušnej obrany Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu