Neuveriteľná odvaha: Ukrajinskí ostreľovači zachraňujú zvieratá priamo z frontovej línie

0
Neuveriteľná odvaha: Ukrajinskí ostreľovači zachraňujú zvieratá priamo z frontovej línie
Zdroj: FB/Stanislav Krasnov

Manželia Oksana (27) a Stanislav Krasnov (35) milujú zvieratá nadovšetko. Dokazuje to aj ich odhodlanie. Opustené zvieratá zachraňujú priamo z frontovej línie, popritom ako bojujú s Rusmi. Dostali takto do bezpečia už desiatky domácich miláčikov.

Robia pre ne všetko

Ako informuje Daily Star, Oksana im dokonca z vlastných peňazí kupuje jedlo, aby ich udržala pri živote. Hoci zvádza ťažké súboje a disponuje veľkou odvahou, zvieratá nedokáže nechať napospas osudu. Snaží sa najviac, ako vie, aby boli v poriadku. Neskôr im zariadi prevoz do Kyjeva, aby mali ešte šancu na normálny život.

Oksanu možno označiť za veľmi inšpiratívnu ženu. Ešte pred vojnou bola právničkou v Kyjeve, no následne sa rozhodla spolu s manželom brániť svoju vlasť. Momentálne je vojenská sniperka a so Stanislavom zachránili už takmer 30 zvierat. “Veľmi milujem zvieratá a s manželom som pomáhala zachraňovať zvieratá ešte pred ruskou inváziou,” povedala pre tlačovú agentúru PA.

„Keď si idem plniť svoje povinnosti, stretávam sa s mnohými opustenými domácimi miláčikmi a nemôžem ich tam len tak nechať,” povedala.

„Je ťažké evakuovať zvieratá z prvej línie, ale tieto úbohé domáce zvieratá sú zvyknuté žiť s ľuďmi, takže nemôžu prežiť samé,” dodala. Ona sama má svojich domácich miláčikov, o ktorých sa jej starajú rodičia.

Zdroj: FB/Stanislav Krasnov

Prvá záchrana

Nikdy nezabudne na to, ako zachránila úplne prvé zviera v prvej línii. S manželom počuli zvláštne zvuky v jednej opustenej budove. Bol tam čierny pes, ktorý volal o pomoc. “Myslím, že tam bola asi mesiac – bolo to hrozné,” povedala.

„Len ležala na podlahe a my sme jej dali vankúš pod hlavu, zatiaľ čo štekala, plakala a penila sa z úst,” dodala. Bola vo veľmi zlom stave. Nemysleli si, že to prežije. Na vojenskom vozidle ju premiestnili do bezpečia, Oksana ju kŕmila každú hodinu a jej stav sa začal postupne zlepšovať. Pes sa odvtedy úplne zotavil a našli mu nový domov.

Zdroj: FB/Stanislav Krasnov

žiadne príspevky na zobrazenie