Nové zastávky v Prešove za vyše 340-tisíc eur majú aj najmodernejšie prístrešky (foto)

0
Nové zastávky v Prešove za vyše 340-tisíc eur majú aj najmodernejšie prístrešky (foto)

Mesto Prešov zrekonštruovalo štyri zastávkové nástupištia na Sídlisku III. Vozidlá MHD tu majú konečne vybudovaný vlastný pruh, ktorým zachádzajú k zastávke a nebránia tak v jazde autám za nimi. Na dvoch zastávkach boli dodané aj štyri kusy prístreškov a city-lightov najnovšej generácie.

Celkové oprávnené výdavky projektu boli vo výške viac ako 343 500 eur, z čoho nenávratný finančný príspevok z európskych zdrojov bol vo výške presahujúcej 326-tisíc eur. Zvyšné náklady dofinancovalo mesto z vlastných zdrojov.

Pribudol samostatný zastávkový pruh

Ako informoval hovorca mesta Prešov Michal Hudák, na nástupištiach mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Volgogradskej ulici a Námestí Kráľovnej pokoja v oboch smeroch vytvorili samostatný zastávkový pruh, čím sa zamedzilo stretu nastupujúcich a vystupujúcich ľudí s ostatnými účastníkmi cestnej premávky a zvýšila sa bezpečnosť.

„Stavebné práce zahŕňali vybudovanie samostatného zastávkového pruhu, osadenie označníkov, stavebné úpravy nástupných plôch zastávok a zastávkových pruhov s vytvorením bezbariérového prístupu,“ vysvetlil Hudák.

Dvojprístrešky z najnovšej generácie

Na zastávkach upravili tiež polohy trolejovej stopy a preložili trakčné stožiare na nové pozície. Súčasťou dvoch zastávok sú aj moderné dvojprístrešky z najnovšej generácie mobiliáru a reklamných nosičov. Súčasťou týchto nových prístreškov sú lavičky a opierky vyrobené z tropického dreva.

„Na konštrukciu bola využitá pevná oceľ, extrudovaný hliník, ako aj 10 milimetrov hrubé bezpečnostné sklo, ktoré by malo zabrániť bežnému vandalizmu. Nové zastávky majú navyše z hľadiska úspory elektrickej energie niekoľkonásobne nižšiu spotrebu ako staršie typy prístreškov,“ uviedol hovorca mesta s tým, že táto najnovšia generácia zastávkových prístreškov bola v Prešove osadená ako vôbec v prvom meste v rámci Slovenska.

Viac k témam: autobusové zastávky, hovorca mesta Prešov, MHD, prístrešok, Rekonštrukcia
Zdroj: SITA.sk – Nové zastávky v Prešove za vyše 340-tisíc eur majú aj najmodernejšie prístrešky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie