Objavte miesto relaxu, ale aj zábavy vo vlastnom dvore: pár tipov ako si vybrať moderný altánok rýchlo a lacno

0
Objavte miesto relaxu, ale aj zábavy vo vlastnom dvore: pár tipov ako si vybrať moderný altánok rýchlo a lacno
Zdroj:https://unsplash.com/photos/photo-of-gazebo-with-curtain-and-string-lights- csK5XPO87lI?utm_content=creditShareLink&utm_medium=referral&utm_source=unsplash

Altánky a ich rôzne formy zbadáte už v takmer každej záhrade. Svoju popularitu si získali nielen svojim univerzálnym využitím takmer počas všetkých ročných období, ale vďaka využitiu rôznych materiálov a inovatívnych riešení stavby sa z nich stali dostupné projekty aj pre rodiny s menším rozpočtom. Objavte oázu pokoja a relaxu pre vašu rodinu, úkryt pred pálivým slnkom počas letných dní, alebo súkromný priestor pre letnú večernú seansu – altánky svojou všestrannosťou využitia určite vykryjú aj tie najnáročnejšie potreby.

Ako vybrať ten správny altánok? Nechajte si poradiť od odborníkov

Pri výbere toho správneho altánku, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky, je potrebné si uvedomiť, či chcete a máte priestor na vybudovanie stabilného altánku so základmi, alebo hľadáte skladací altánok na sezónu. Už v tomto prípade sa vám otvára niekoľko materiálových a dizajnových možností. Ak sa rozhodnete pre pevný altánok, je skutočne lepšie poradiť sa a prípadne nechať si takýto altánok poskladať špecializovanou firmou. V prípade prenosných a sezónnych altánkov je výber síce jednoduchší, avšak široká ponuka tvarov, materiálov a inštalácie dokážu zmiatnuť nejedného majiteľa záhrady. Nemajte obavy, s výberom toho správneho altánku vám s radosťou poradia špecializovaní predajcovia.

Pevné altánky so základmi – miesto odpočinku a zdroj tepla v chladných dňoch

Ak máte to šťastie a váš pozemok je natoľko veľký, aby ste si na ňom mohli dať vybudovať pevný altánok s podlahou, otvárajú sa vám nekonečné možnosti využitia. Najčastejšie využívaným materiálom je drevo, ktorého rustikálny vzhľad dodá vášmu outdoorovému priestoru ten dokonalý vidiecky šmrnc. Otvorené steny s palisádami, polouzavreté steny s ochranou proti vetru a dažďu, drevená podlaha alebo alebo ľahko udržiavateľná podlaha z dlaždíc, sedlová, šikmá alebo plochá strecha – to sú len jedny z variácií, z ktorých si môžete vybrať.

Tento typ altánku je žiadaný najmä ak plánujete jeho využitie v chladnejších mesiacoch a to pridaním kozubu ako zdroja tepla, možné zateplenie budovy a pridanie ochranných plastových okien a dverí, ktoré v teplých mesiacoch jednoducho zrolujete a celý priestor otvoríte teplým slnečným lúčom. S výberom toho správneho záhradného nábytku a doplnkov si z altánku dokážete vytvoriť svoju osobnú dovolenkovú oázu len na skok od domu!

Typy prenosných skladacích altánkov, ktoré zastrešia všetky vaše potreby

Prenosné skladacie altánky sú populárnym riešením zastrešovania rodinných osláv, svadieb, osláv s priateľmi a večerných posedení vo vašich vonkajších priestoroch. Výhodou týchto altánkov je, ža na ich postavenie, nezáležiac na rozmeroch, nepotrebujete žiadne stavebné povolenia. Ochránia pred slnečným žiarením, vetrom, dažďom a poskytnú útulný súkromný priestor pred prípadnými pohľadmi susedov. A nielen to, skladacie altánky sú vynikajúcim a praktickým riešením pre rodičov, ktorí deťom zastrešia ihrisko, pieskovisko alebo bazén a ochránia ich pred škodlivým UV žiarením.

Špeciálny vodoodolný materiál altánkov odpudzuje vodu, ktorá prirodzene steká po stranách. Praktické využitie altánkov nekončí v daždivom počasí, práve naopak, užívajte si radosť z pobytu na čerstvom vzduchu aj počas daždivých dní. Rolovateľné bočné steny altánku poskytujú ochranu pred chladom a vetrom a vytvoria vo vnútri príjemnú, až harmonickú atmosféru. Aj keď sa môže zdať, že tento typ altánkov je vhodný do každého počasia, je nutné dbať o správnu starostlivosť. To sa týka impregnácie proti dažďu, v prípade silného vetru a búrok s krupobitím je odporúčané altánok zložiť ako ochranu pred prípadným zničením. Aj vďaka týmto radám vám altánok počas priaznivej sezóny poslúži mnoho rokov.

Nekonečné farebné možnosti pre moderné a tradičné záhrady

Teraz je už len na vás a vašich preferenciách, aký typ altánku vyžadujú vaše potreby. Či už ide o jednoduchý altánok bez bočných stien, ktorý rozložíte a zložíte za pár sekúnd – vhodný najmä na letné párty, stanovačky, grilovačky alebo rybačky. Alebo si vyberiete elegantný altánok s moderným nádychom s bočnými uzatvárateľnými stenami na oficiálne rodinné oslavy, svadby a jubileá, alebo menší altánok so závesmi pre vaše súkromné rodinné posedenia, obedy a drinky s najbližšími priateľmi.

Máte už vybraný typ altánku? Teraz je na rade výber farby a v tomto ohľade sa vaše možnosti takmer nekonečné. Od tradičných tmavých odtieňov, až po elegantné pastelové farby, altánky sú pripravené zohľadniť všetky vaše náročné požiadavky. So správnym vonkajším osvetlením, doplnkami a nábytkom bude aj váš záhradný altánok toto leto pripravené poskytnúť útulne komfortnú zónu pre všetky vaše potreby.

žiadne príspevky na zobrazenie