Obľúbená romantická Biela séria pokračuje Zázrakom

0
Obľúbená romantická Biela séria pokračuje Zázrakom

Prvá kniha Bielej série s názvom Navždy vyšla začiatkom roka 2018. Príbeh basketbalistky Funny si hneď získal srdcia čitateliek, ale aj čitateľov, s romantickou dušou.

V tom istom roku vyšla ďalšia kniha série Jedného dňa a o rok na to aj tretia kniha Veriť. Po dlhšej prestávke Biela séria pokračuje Zázrakom.

Autorka Bielej série, píšuca pod psedonymom Maya Sinay, priznáva, že všetky jej knihy sú inšpirované skutočnosťou, s príchuťou jej fantázie.

„Sú to jednohubky pre dobrú náladu, ktoré môžu byť inšpiráciou aj v  ťažkých časoch. Alebo len tak zlepšiť náladu, alebo pomôcť prekonať určité odobie v  živote. Keď ich začnete čítať nemôžete prestať,“ hovorí.

Štvrtú knihu Bielej série venovala autorka malému zázraku, Linduške a… „jej maminke a všetkým malým bojovníkom, ktorí prišli na svet príliš skoro. Ich rodičom a v neposlednom rade lekárom a sestričkám.“ Tieto slová naznačujú, o čom Zázrak je.

Prečítajte si rozhovor s autorkou Mayou Sinay.

„Linduška je pre mňa najväčším zázrakom v živote. Narodila sa ako malinké šesťstogramové stvorenie a dodnes sa čudujem, ako také malé stvorenie mohlo byť tak neskutočne silné. Bola na hranici prežitia a dnes je to krásne, silné dievčatko. Práve jej príbeh ma motivoval k napísaniu veľkej časti Zázraku,“ hovorí Maya Sinay.

Dve knihy z Bielej série od Mayi Sinay

Príbeh silnej ženy

Hlavnou postavou príbehu je Bea. Úspešná, krásna a silná žena. Jej život sa zdá byť ideálny. Ale zdanie, ako to už býva, klame. Stačí jeden okamih, ktorý ju zrazí na kolená. Napriek tomu dokáže zvládnuť to, čo sa jej zo začiatku zdalo byt nemožné. A rozhodne sa svoj život od základov zmeniť. Krok za krokom nachádza samú seba a spoznáva lásku, v akú už ani nedúfala.

Začne napokon veriť aj na zázraky?

Ako si predstavuje silnú ženu autorka Bielej série?

„Silná žena? Je to skoro každá jedna z nás, len si to častokrát neuvedomujeme. Len vynosiť dieťa je neskutočne ťažké. Zvládať všetky roly, ktoré zvláda každá z nás. Pre mňa synonymom silnej ženy je moja mamina. Je mojím vzorom.“

Maya Sinay je rodáčka z Nitry, no už toľko rokov žije v Slovenskej Ľupči, že o nej môžeme povedať, že je Ľupčianka. Chcela byť dobrou basketbalistkou, snívala, že bude kuchárkou vo vlastnej reštaurácii a… chcela písať. Niečo sa jej splnilo, niečo nie. Basketbalu sa musela po zranení vzdať, kuchárči len doma v kuchyni a reštauráciu nemá. Zato však riadi hotel, píše a má aj vlastné vydavateľstvo.

Biela séria pokračuje príbehom Zázrak

Spisovateľka so pseudonymom po babičke

Pseudonym Maya Sinay si nevybrala preto, že by chcela zostať v anonymite. Sinay je meno jej babičky. Vždy sa jej veľmi páčilo. Keď bola malá, predstavovala si, že je umelkyňa a používa práve toto meno. Tiež hovorí, že pseudonym jej určitým spôsobom dáva voľnosť v písaní. Aj keď sa k nemu priznáva, predsa len má pocit, že pri písaní jej dáva krídla.

Štvrtá kniha Bielej série Zázrak (Agromepa 2022) je už niekoľko dní na pultoch kníhkupectiev aj na ich internetových stránkach. A pôvodne šesťdielna séria bude mať podľa slov autorky osem pokračovaní.

Takže po Zázraku budú nasledovať Nádej a Vôľa žiť a ďalšie dve knihy. Čitatelia a najmä čitateľky sa majú na čo tešiť. Každá kniha série je iný príbeh. Nie je to čítanie na pokračovanie, aj keď určitá paralela medzi postavami a ich životmi tam je. Čo však majú všetky príbehy spoločné, je láska aj priateľstvo, vášeň aj zrada, zúfalstvo aj nádej.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu