Obyvatelia Spojených štátov veria vo víťazstvo Ukrajiny, v nezápadných krajinách chcú však čo najskorší koniec vojny

0
Obyvatelia Spojených štátov veria vo víťazstvo Ukrajiny, v nezápadných krajinách chcú však čo najskorší koniec vojny

15.11.2023 (SITA.sk) – Väčšina ľudí v nezápadných krajinách chce, aby sa vojna na Ukrajine skončila čo najskôr, aj keby to malo znamenať, že sa Kyjev vzdá svojho územia v prospech Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Čo najskorší koniec vojny

Ako referuje web news.sky.com, vyplýva to z nového prieskumu, ktorý sa tento rok uskutočnil v 11 európskych a desiatich mimoeurópskych krajinách. Celkovo sa doň zapojilo viac ako 25-tisíc dospelých respondentov.

Podľa výsledkov prieskumu, ktorý zverejnila Európska rada pre zahraničné vzťahy, ľudia v Číne, Indii, Turecku a, samozrejme, aj v Rusku, naďalej uprednostňujú čo najskorší koniec vojny. Tento názor prevláda aj v Brazílii, Indonézii, Saudskej Arábii a Juhoafrickej republike.

Odmietajú vinu Ruska

Navyše mnohí ľudia odmietajú tvrdenie, že Rusko je vinné za to, že vojna naďalej pokračuje. Akurát v Európe, Spojených štátoch a Južnej Kórey jasná väčšina respondentov tvrdí, že Rusko je najväčšou prekážkou dosiahnutia mieru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Len ľudia v USA však zastávajú názor, že Ukrajina túto vojnu vyhrá. Dokonca aj v Európe 30 % opýtaných vyjadrilo názor, že Rusko pravdepodobne vyhrá vojnu do piatich rokov, zatiaľ čo len 38 % tvrdí, že pravdepodobne vyhrá Ukrajina.

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Obyvatelia Spojených štátov veria vo víťazstvo Ukrajiny, v nezápadných krajinách chcú však čo najskorší koniec vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu