Odborníci hovoria, aby ste si nikdy nezabudli vziať tieto 2 veci do lietadla

0
Odborníci hovoria, aby ste si nikdy nezabudli vziať tieto 2 veci do lietadla

Na cestu lietadlom by sme sa nemali vybať bez týchto dvoch vecí. Každý má inú rutinu, ako rád trávi čas počas dlhej cesty lietadlom, či už je to dobrá kniha alebo časopis alebo vankúšik na to, aby sa trochu vyspal.

Ale pokiaľ ide o veci v príručnej taške, možno zabúdate na dve veci, ktoré môžu byť veľmi dôležité počas letu aj po ňom. Čítajte ďalej a zistite, čo by ste si na cestu lietadlom mali vždy zbaliť.

Odborníci tvrdia, že na každý let by ste si mali pribaliť slúchadlá do uší a prenosnú nabíjačku

Vaša príručná batožina je pravdepodobne plná iných dôležitých vecí, od liekov až po vaše najobľúbenejšie elektronické zariadenia. Ak však plánujete využiť svoj čas na oblohe na sledovanie filmu alebo na hranie svojej obľúbenej hry, odborníci tvrdia, že by ste si nemali zabudnúť pribaliť prenosný počítač, nabíjačku a slúchadlá.

Nie všetky lietadlá ponúkajú na svojich sedadlách elektrické zásuvky

Ak pravidelne letíte, možno ste si už zvykli na to, že počas letu máte prístup k vstavanému zábavnému systému a napájaciemu zdroju prostredníctvom USB zásuvky alebo zástrčky v sedadle, aby boli zariadenia nabité počas trvania celej vašej cesty.

Flotily leteckých spoločností sa však môžu v jednotlivých lietadlách líšiť, čo znamená, že obrazovka a elektrina, na ktoré ste sa spoliehali, nemusia byť dostupné vždy, keď nastúpite. Ak si uvedomíte, že vaše operadlo nie je vybavené výbavou na sledovanie filmov, je veľká šanca, že vaša letuška nebude mať ani slúchadlá, ktoré by vám dala alebo predala, keď nastúpite.

pixabay.com

To isté môže platiť aj pre bezdrôtové slúchadlá: Ak plánujete používať zabudovanú obrazovku, nebude možné použiť hardvér na počúvanie bez špeciálneho konektora. Mnoho leteckých spoločností ponúka zástrčky iba na niektorých svojich letoch – a niektorí dopravcovia ich neponúkajú vôbec.

Možno ste pred cestou na letisko zabudli nabiť telefón

Možno potrebujete použiť svoj mobil počas čakania v termináli a tesne pred letom je už trochu vybitý. Nech je to akokoľvek, nie vždy sa dá byť pripravený na cestu s batériou nabitou na 100 percent. Zatiaľ čo mnohé letecké spoločnosti vám budú vedieť presne povedať, čo môžete na palube očakávať, pokiaľ ide o dostupnosť slúchadiel alebo zábavných systémov, vždy existuje možnosť, že váš dopravca nebude mať tieto služby k dispozícii.

Niektoré letecké spoločnosti v skutočnosti stále neponúkajú žiadny spôsob nabíjania telefónu alebo tabletu na palube, čo môže byť ťažké, ak používate tablet na sledovanie filmov alebo prehrávanie hudby počas letu. A aj keď je vaše lietadlo vybavené zástrčkou, nedá sa povedať, či nad ním po celý čas neprevezme velenie váš spolujazdec.

pixabay.com

Investícia do dobrej nabíjačky nie je márna

A aj keď neplánujete na svojom lete používať elektroniku, investícia do dobrej nabíjačky a jej zabalenie na cestu môže byť dôležité, ak plánujete tráviť dni túlaním sa po destinácii. Ak si však so sebou beriete akýkoľvek externý zdroj energie, pravidlá vyžadujú, aby ste si ho vzali so sebou do príručnej batožiny a nepribalili si ho k odbavenej batožine.

„Náhradné (nenainštalované) lítium-iónové a lítium-kovové batérie, vrátane power bánk a puzdier na nabíjanie batérií mobilných telefónov, sa môžu prepravovať iba v príručnej batožine,“ píše Federálny úrad pre letectvo (FAA) na svojej webovej stránke. “Keď sa kontroluje batožina pri bráne alebo pri lietadle, všetky náhradné lítiové batérie a power banky musia byť z tašky vybraté a ponechané spolu s cestujúcim v kabíne lietadla.”

Nebojte sa oddýchnuť si a úplne odpojiť aj počas letu

Nabíjačky môžu byť dôležité, aby ste mohli pristáť so svojimi zariadeniami nabitými na 100 percent. Niektorí odborníci však tiež poukazujú na to, že váš čas na oblohe môže byť v skutočnosti ideálnym momentom na skutočné odpojenie od technológií a relaxáciu. “Diaľkové lety môžu byť skôr príležitosťou ako nepríjemnosťou; všetko je vecou perspektívy,” Naomi Ritz z cestovnej kancelárie Crossing Travel, hovorí AirHelp.

“Cestujeme z mnohých dôvodov – za prácou, za učením sa, za oddychom. Najlepšia vec, ktorú môžete počas letu urobiť, je dostať sa do správneho rozpoloženia mysle na cestu.” Urobte si prestávku v písaní textových správ a postovaní, aby ste si prečítali knihu, zapísali si nejaké myšlienky do poznámkového bloku alebo sa porozprávali so svojím partnerom na cestách. Môže vám to pomôcť doraziť do cieľa so sviežejším pohľadom. 

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie