Odborníci varujú: Nikdy nenoste tento typ oblečenia v lietadle

0
Odborníci varujú: Nikdy nenoste tento typ oblečenia v lietadle

Nosenie tohto kúsku oblečenia počas dlhého letu môže spôsobiť, že budete náchylnejší na vážne zdravotné problémy. Keď tieto dni cestujete na dovolenku, pravdepodobne ste si už všimli, že rady pri bezpečnostnej kontrole na letisku sú oveľa dlhšie ako zvyčajne.

Od príchodu na letisko aspoň dve hodiny pred odletom vášho letu až po dvojitú kontrolu, či máte v príručnej taške všetky svoje náležitosti, je vždy rozumné uistiť sa, že ste na cestu plne pripravení. Ale byť pripravený na let ďaleko presahuje to, ako dobre zvládate svoj čas a balenie.

Podľa letušiek a odborníkov na cestovanie záleží aj na tom, ako sa na let oblečiete, a to môže mať vplyv na to, aký pohodlný a bezpečný je váš pobyt v oblakoch. Ako sa ukázalo, je tu jeden konkrétny kus oblečenia, ktorý by bolo lepšie nechať v kufri. Čítajte ďalej a dozviete sa jednu vec, ktorú by ste si nikdy nemali obliecť do lietadla kvôli vážnemu zdravotnému riziku.

Do lietadla nikdy nenoste úzke džínsy

Či už ste priamo pri okne alebo ste uviaznutí uprostred dvoch cudzích ľudí, sedieť v lietadle zvyčajne znamená, že ste v pomerne malom priestore. S obmedzeným priestorom na nohy a inými ľuďmi okolo vás nie je veľa príležitostí natiahnuť sa, pokiaľ neopustíte svoje miesto.

To je dôvod, prečo to, čo si počas letu oblečiete, môže mať vplyv na to, ako stiesnene sa cítite. Konkrétne existujú určité nohavice, ktoré by ste si pri lete do ďalšej destinácie nemali obliecť. „Najlepšie je vyhnúť sa pri dlhom lete úzkym džínsom,“ hovorí Molly Fergus, generálna manažérka cestovateľskej stránky TripSavvy.

„Obmedzujú pohyb a je pravdepodobnejšie, že je nepríjemnejšie sa s nimi vysporiadať v stiesnených, špinavých kúpeľniach v lietadle.“

zena
pixabay.com

Niektorí cestujúci počas letu pociťujú nadúvanie žalúdka

Letecká doprava môže ovplyvniť vaše telo rôznymi spôsobmi. Počas letu niektorí cestujúci pociťujú nepohodlie a nadúvanie, známe ako „tryskové brucho“, v dôsledku zvýšenia tlaku vzduchu. V rozhovore pre Condé Nast Traveler z roku 2016, Peter Hackett, MD, riaditeľ Inštitútu pre výškovú medicínu v Colorade, vysvetlil, že „plyn v črevách sa zväčší asi o 30 percent s výškou letu 7 000 stôp“.

A hoci nie každý pociťuje tento nepríjemný pocit v lietadle, tesné oblečenie môže tento problém ešte zhoršiť. „Nadúvanie je hlavným problémom, dokonca aj pre letušky, takže si oblečte niečo pohodlné okolo pása, napríklad na gumičku,“ povedala v októbri Andrea Fischbach, letuška American Airlines, pre Who What Wear.

Úzke džínsy v lietadle môžu ohroziť aj vaše zdravie

Odborníci tvrdia, že nosenie úzkych nohavíc v lietadle môže ohroziť vaše zdravie. V skutočnosti môžu úzke džínsy zvýšiť riziko vzniku krvnej zrazeniny, zvyčajne v nohách, známej ako hlboká žilová trombóza (DVT). Príznaky tohto zdravotného stavu zahŕňajú opuch, bolesť alebo zmenu farby nohy spolu s pocitom tepla v nohe podľa Mayo Clinic.

„Trmbóza je zriedkavý, ale závažný stav, ktorý sa s väčšou pravdepodobnosťou vyskytne, keď sedíte v jednej polohe dlhší čas – napríklad pri dlhom lete,“ vysvetľuje Fergus. „Sťahujúce, tesné oblečenie môže tiež zvýšiť pravdepodobnosť vzniku krvnej zrazeniny, takže nie je dobrý nápad miešať tieto dve veci – dlhý let a džínsy.“

Aby ste predišli prípadným zdravotným komplikáciám, doprajte si na sedadle toľko miesta, koľko len môžete. „Je veľmi dôležité, aby ste sa mohli trochu pohybovať na svojom sedadle – veľmi ťažké, ja viem – a aby vám tiekla krv,“ povedal Fischbach Who What Wear. „Ak ste vysoký, veľa cestujete alebo ste na dlhom lete, je to mimoriadne dôležité, pretože čelíte riziku vzniku trombózy.“

Existujú aj iné odevy, ktoré by ste si v lietadle obliecť nemali

Úzke džínsy nie sú jediné oblečenie, ktorému by ste sa v lietadle mali vyhýbať. Vo videu TikTok zverejnenom v júli, letuška Tommy Cimato vysvetlila niekoľko vecí, ktoré by ste v lietadle nemali robiť, vrátane nosenia šortiek. Poukázal na to, že nikdy neviete, čo sa dotklo vášho sedadla alebo koľko ľudí si oň utrelo ruky. Takže už len z hygienických dôvodov majte nohy zakryté.

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu