Odkladáte návštevu gynekológa? Zbaví vás týchto problémov a bolestí

0
Odkladáte návštevu gynekológa? Zbaví vás týchto problémov a bolestí

Naše telo je veľmi dokonalý, no zároveň aj citlivý organizmus zložený z množstva navzájom prepojených častí. Častí, ktoré na vonkajšie podnety, naše správanie a životný štýl vždy nejakým spôsobom reagujú. Najčastejšie formou bolesti, ktorej pôvod je ale skrytý a odhaliť ho dokáže len odborný lekár. Zdravý životný štýl a preventívne prehliadky majú za cieľ týmto nepríjemným situáciám predchádzať. Ani tie u gynekológa sa preto neoplatí odkladať na neskôr.

Pravidelnými návštevami u tohto odborníka sa môžete vyhnúť mnohým problémom a zdravotným komplikáciám, ktoré môžu bez odborného dohľadu skončiť katastrofálnymi následkami.

Prečo ísť ku gynekológovi, keď vás nič nebolí?

Lekári vrátane gynekológov sa zaoberajú nielen liečením chorôb, ale aj ich prevenciou. Konkrétne tento odborník sa postará o to, aby sa vaše genitálie vyvíjali dobre a správne a aby vám nehrozila žiadna choroba. Okrem toho si lekár môže všimnúť skoré príznaky choroby, ktoré nie sú pre vás viditeľné.

Je predsa oveľa jednoduchšie sa zotaviť a vyliečiť, ak lekár spozoruje príznaky ochorenia v počiatočnom štádiu, ako hľadanie vhodnej liečby v pokročilom štádiu. Zabudnite preto na ostych, neodkladajte prevenciu na neskôr a vyhľadajte si najlepšieho gynekológa v Bratislave.

Akých ochorení a problémov vás gynekológ zbaví?

Najlepšou a najlacnejšou prevenciou je samozrejme vždy už niekoľkokrát spomínaný zdravý životný štýl. Veľmi často sa ale pod zlyhanie tela podpisujú aj gény a vek. Odborný lekár na telefóne alebo jeho priama návšteva v ambulancii vás môže v mnohých prípadoch doslova zachrániť a zbaviť nasledujúcich problémov:

  • močenia, sprevádzaného pocitom pálenia v močovej trubici;
  • menštruácie charakterizovanej veľkým výbojom, bolesťami a dlhou dobou trvania;
  • bolestí dolnej časti brucha;
  • svrbenia a neobvyklých výtokov;
  • bolesti počas pohlavného styku;
  • krvácania počas tehotenstva;
  • infekcií;
  • chorôb vaječníkov a krčka maternice a i..

Aj keď netrpíte žiadnymi ťažkosťami z tohto zoznamu, návšteva gynekológa je odporúčaná, a ideálne už od veku 15 rokov. Identifikácia chorôb ženských orgánov nachádzajúcich sa panve nie je vždy jednoduchá.  Tak na to myslite a využite svoje obľúbené mobilné telefóny nielen na zábavu, ale aj objednanie sa k tomuto odborníkovi.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot/Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie