OĽaNO a SaS podľa ministra Naďa nie sú nepriateľmi, existuje iný terč

13.9.2022 (Webnoviny.sk) – Pre hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nie je strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepriateľ a pre SaS nie je nepriateľ OĽaNO. Povedal to v utorok na pôde Národnej rady SR pre novinárov minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Hrozí návrat mafie a fašistov

Zároveň tvrdí, že existuje iný terč, na ktorý by sa mali zamerať, lebo hrozí návrat mafie a fašistov. Strana Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia sú preňho tou istou stranou.

„To sú presne tí istí ľudia, len sa rozdelili do dvoch skupín, aby získali väčší počet hlasov a opäť sa zjednotili do vlády“.

Matovič očakáva svoje odvolávanie

Naď opäť zdôraznil, že nie je potrebné, aby SaS a OĽaNO na seba útočili. Zároveň tvrdí, že líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič očakáva, že bude z postu ministra odvolávaný. „Nemyslím si, že by ho to nejako psychicky položilo,“ dodal Naď.

Minister obrany sa krátko vyjadril aj k novým ministrom, ktorí „zasadli do kresiel“ namiesto nominantov za SaS. Karel Hirman a Rastislav Káčer sú moji dlhoroční kamaráti a ich odbornosť si neskutočne vážim. Som rád, že sa stali ministrami“.

Naď sa novinárom zdôveril, že na ministerstvá si jedného štátneho tajomníka dosadí nový minister a druhý bude politicky určený.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Minister obrany SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO a SaS podľa ministra Naďa nie sú nepriateľmi, existuje iný terč © SITA Všetky práva vyhradené.