OĽaNO vyzýva SaS, aby umožnili prerokovanie novely štátneho rozpočtu

10.10.2022 (Webnoviny.sk) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vyzýva poslancov strany Sloboda a Solidarita (SaS), aby v utorok umožnili prerokovanie novely štátneho rozpočtu. Ako uviedol predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, jej cieľom je mimoriadna pomoc dôchodcom či domácnostiam a firmám s energiami. „Vyhoveli sme žiadosti strany SaS a dnes sme im poslali pozmeňujúci návrh, ktorý presne špecifikuje použitie dodatočných prostriedkov z novely štátneho rozpočtu,“ vyhlásil.

O posunutí novely do druhého čítania mali poslanci hlasovať ešte minulý piatok. Parlament však nebol uznášaniaschopný. Na základe toho predseda parlamentu Boris Kollár oznámil, že prerušuje rokovanie o tomto bode programu a presúva ho na utorok 11. októbra.

Novela zákona o štátnom rozpočte na tento rok hovorí, že celkové príjmy štátneho rozpočtu by sa v tomto roku mali zvýšiť o 1,5 mld. eur a celkové výdavky taktiež o 1,5 mld. eur. Vyššie výdavky chce vláda použiť na pomoc ľuďom a firmám. Úpravy v rozpočte zohľadňujú septembrovú prognózu Výboru pre daňové prognózy. Avšak akékoľvek nadpríjmy, ktoré prídu počas roka napríklad z lepšieho výberu daní, nie je možné použiť bez novelizácie štátneho rozpočtu.

Viac k témam: Novela štátneho rozpočtu
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO vyzýva SaS, aby umožnili prerokovanie novely štátneho rozpočtu © SITA Všetky práva vyhradené.