Päť tipov na kreatívnu tvorbu

0
Päť tipov na kreatívnu tvorbu

Viete, že pojem kreativita pochádza z latinského „creatio“, čo znamená tvorba? Predstavuje schopnosť človeka vytvárať niečo nové a originálne. Je to vlastnosť, ktorú vieme rozvíjať. Pri kreativite dávame kus seba samého do nového diela, obrazu, či kresby, a zanechávame naše jedinečné stopy, náš odkaz.

Ak vám dochádzajú nápady, pozývame vás rozvinúť vašu kreativitu týmito piatimi tipmi:

1. Vytvorte si tašku háčkovaním

Pokúšali ste sa už niekedy háčkovať a vytvoriť si niečo z priadze? Háčkovanie je stará technika, ktorá v tomto čase zažíva akúsi renesanciu. Základy háčkovania nie sú náročné, treba len trochu trpezlivosti, háčik a priadzu. Môžete si napríklad skúsiť spraviť aj vlastnú tašku.

Priadzu môžete v rôznych farbách kúpiť napríklad v eshope mimib.sk. Na celú tašku budete potrebovať len dve klbká priadze a háčik. Pozrite si návod na stránke zapletky.sk. Na tomto webe nájdete aj iné návody, napríklad aj návod na háčkované rúška.

2. Šperk z koráliek

Ak si chcete vytvoriť jedinečný šperk podľa návodu, skúste stránku GAda-korálky. Okrem širokej ponuky korálok a komponentov tam nájdete aj návody na šperky. Môžete si tak vyčarovať vlastné handmade náušnice alebo náramok. Celý šperk aj s návodom vás tak výjde iba na približne 8 EUR.

Ide o korálikovú stavebnicu, ktorá obsahuje všetko potrebné na ušitie šperku: koráliky, ihlu, vlasec, kovové komponenty z chirurgickej ocele a podrobný tlačený návod s farebnými fotografiami.

3. Obraz z kameňov

Najobľúbenejšou detskou hrou taliana Stefano Furlani bolo hľadanie kamienkov zaujímavých farieb alebo tvarov, ktoré mu niečo pripomínali. Odkedy sa stal otcom, zbiera kamienky so svojím synom Davidom. Ak máte dostatok fantázie a predstavivosti, kamene vo vašich rukách sa môžu zmeniť na čokoľvek. Furlani kamene zbieral a tvoril čoraz zložitejšie a náročnejšie obrazy, ktoré lepí na drevené dosky. Vznikajú tak nádherné a rôznorodé obrázky.

Ak si vieme predstaviť, čo by sme vedeli vytvoriť z kameňov, sústreďme sa na ne pri prechádzkach a robme si zbierku. A možno budeme sami prekvapené, čo úžasné sa nám podarí vytvoriť. Známe sú kamenné postavičky, resp. kamenný obraz rodiny, ktoré zvládne skoro každý.

   

4. Dahlia z papiera

Ak ste milovnici kvetov, tak papierová dahlia bude pre vašu domácnosť krásna 3D dekorácia. Potrebujete len kus kartónu, 25-30 stránok farebného papiera veľkosti A4 v 3 druhoch farieb, nožnice a tavnú pištoľ.

Postup:

 1. Z papiera si vystrihnite štvorce a následne ich zrolujte do tvaru kornútka, roh kornútka treba zlepiť pomocou tavnej pištole.
 2. Jednou farbou vytvorte spodný rad lupeňov a ďalšou farbou vytvorte ďalšie dva rady lupeňov.
 3. Z kartóna vystrihnite kruh a tavnou pištoľou prilepte jednotlivé rady lupeňov, vždy jeden rad tvorí jedna farba lupeňov. Medzi lupeňmi sú malé medzery.
 4. Kornútky druhej farby vyrovnajte po strane, ktoré budete lepiť k podkladovému kruhu. Lupene treba lepiť do medzier medzi prvým radom lupeňov.
 5. Postupujte ďalej, kým nezaplníte celý povrch kruhu. Počet a hustota lupeňov je na vás.
 6. Ak chcete kvet zavesiť, na zadnú stranu nalepte špagát alebo stuhu.

 

Zdroj: Lovepomegranatehouse

5. Srdce na stene

Srdce predstvuje romantickú a modernú dekoráciu na stenu, ktorú si dokážete vyrobiť za pár minút. Stačia vám špajdle, tavná pištoľ, ceruzka a maliarska lepiaca páska.

Geometrické srdce je romantická a zároveň moderná dekorácia na stenu, ktorú si dokážete vyrobiť za pár minút. Jeho základ tvoria bambusové špajle, preto je ľahké a nepotrebuje zložité pripevnenie. Farebne ho doladíme k interiéru vďaka širokej škále akrylových farieb.

Budeme potrebovať:

 • vzor srdca, papiere a tlačiareň (alebo papiere, na ktoré ho prekreslíme voľnou rukou),
 • bambusové špajle,
 • ceruzu,
 • ručné kliešte,
 • maliarsku lepiacu pásku (kreatívne duše môžu využiť aj washi pásku),
 • lepiacu pištoľ,
 • akrylovú farbu podľa vlastného výberu,
 • štetec,
 • penová (3D) obojstranná lepiaca páska a nožnice.

žiadne príspevky na zobrazenie