Paulina Porizkova: Ženám sa od útleho veku hovorí, že vzhľad je ich najcennejšou súčasťou

0
Paulina Porizkova: Ženám sa od útleho veku hovorí, že vzhľad je ich najcennejšou súčasťou

Bývalej modelke Pauline Porizkovej sa nepáči, že je Linda Evangelista „hanobená za márnivosť“ po tom, ako supermodelka tvrdila, že bola „brutálne znetvorená“ postupom zmrazovania tukov.

54-ročná Paulina zdieľala na Instagrame svoju selfie bez make-upu a podporila tak 56-ročnú Lindu Evangelistu, ktorú v predchádzajúcom príspevku ocenila za „odvahu“. Porizkova otvorene hovorí o dvojitom štandarde, ktorému ženy a modelky čelia. Tvrdí, že spoločnosť učí dievčatá, aby sa už v ranom veku zaoberali svojím vzhľadom.

„Modelka sa znetvorí, keď sa snaží vyzerať tak, ako chcete a očakávate, že bude vyzerať. Športovec sa zraní, keď sa snaží byť taký silný a svalnatý, ako by ste chceli a očakávali, že taký bude,“ napísala. „Jedného hanobíte za márnivosť, a druhému tlieskate za ich obetu.“

Pokiaľ sa nám ženám od útleho veku hovorí, že ich vzhľad je ich najcennejšou súčasťou, ako od nich môžete čakať, že sa o to nebudú starať?“ opýtala sa.

Porizkova príspevok ukončila hashtagmi #betweenjloandbettywhite, #awomansworth, #patriachy a #shameloss.

Herečka Sharon Stone reagovala v komentári potleskom vo forme emotikonov a napísala: „Nehovoriac o tvrdej atletike modelingu.“ „Je to pravda,“ súhlasila Carla Gugino.

https://www.instagram.com/lindaevangelista/

Znetvorená procedúrou

Linda Evangelista podala žalobu na spoločnosť Zeltiq Aesthetics v hodnote 50 miliónov dolárov za procedúru značky CoolSculpting, o ktorej tvrdila, že ju „natrvalo zdeformovali“ a urobili z nej „samotárku“.
„Dnes som urobila veľký krok k napraveniu krivdy, ktorou som trpela a držala som si ju pre seba viac ako päť rokov,“ napísala nasledujúci deň v stanovisku pre sociálne médiá. Pre mojich sledovateľov, ktorí sa pýtali, prečo nepracujem, keď kariéra mojich rovesníčiek prosperuje, uvádzam, že je to pre to, že som bola brutálne znetvorená postupom Zeltiq’s CoolSculpting, ktorý bol opakom toho, čo sľuboval.“
Porizkova, ktorá je často na sociálnych sieťach úprimná, pochválila Evangelistu za odvahu, keď sa predbežne vrátila do centra pozornosti. „Je mi veľmi ľúto, čo si musela zniesť,“ komentovala príspevok. „Vyjsť z tieňa je také silné a odvážne. Tlieskam ti a vítam ťa späť vo svetle, kam patríš!“
Porizkova tiež vzdala hold Evangelistovej na svojej vlastnej stránke na Instagrame a podelila sa o fotografiu časopisu, pre ktorý spoločne fotili, a označila ju za „najväčšiu modelku všetkých čias“.

Linda odvážne vyšla so svojím príbehom

„Odvážne vyšla so svojim príbehom a ja jej chcem zatlieskať, objať ju a osláviť ju,“ napísala Paulina. Bol to dôvod, prečo odišla z centra pozornosti, a pre ženu známu svojou premenlivosťou ako chameleón a stelesnenie elegancie to bolo drsné.“
instagram.com
CoolSculpting je obchodná značka pre kryolipolýzu, postup, pri ktorom sa tuk ochladzuje na teplotu tak zmrazenú, že mŕtve tukové bunky sa môžu z tela vylučovať pečeňou. Evangelista tvrdila, že trpí paradoxnou tukovou hyperpláziou (PAH) – čo je vzácny vedľajší účinok kryolipolýzy, pri ktorom sa ošetrovaná oblasť zväčšuje, nie zmenšuje.

Zostala som na nepoznanie

„Zvýšilo to, nie znížilo, moje tukové bunky a zanechalo ma to natrvalo zdeformovanú aj po dvoch bolestivých, neúspešných nápravných operáciách,“ vysvetlila Evangelista vo svojom príspevku.

Linda Evangelista: Thank you @nytimes for continuing the conversation. This isn’t just about me and my Coolsculpting nightmare.
„Ako médiá opísali, zostala som na nepoznanie.“ PAH-predtým nehlásený nepriaznivý účinok kryolipolýzy-môže zanechať „bezbolestnú, viditeľne zväčšenú, pevnú a dobre ohraničenú hmotu“ pod kožou. Bolo to hlásené u 0,0051% z 1,5 milióna postupov CoolSculpting vykonaných na celom svete.
Evangelista v žalobe uviedla, že v rokoch 2015 až 2016 podstúpila niekoľko procedúr na zníženie tuku na stehnách, bruchu, chrbte, bokoch a brade, uvádza CNN. Opravným chirurgickým zákrokom sa nepodarilo opraviť PAH. Žaluje Zeltiq za nedbalosť, klamlivú reklamu a tvrdenie, že spoločnosť neupozornila zákazníkov na možné vedľajšie účinky.
www.dailymail.co.uk

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu