Pellegrini a Korčok začali boj o hlasy naúspešných kandidátov. Forró chce rokovať o podpore, Kubiš dal košom obom

0
Pellegrini a Korčok začali boj o hlasy naúspešných kandidátov. Forró chce rokovať o podpore, Kubiš dal košom obom

25.3.2024 (SITA.sk) – Kandidát za prezidenta a predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa v pondelok stretol s Jánom Kubišom, ktorý ako kandidát neprešiel do druhého kola prezidentských volieb. Pellegrini o tom informoval na sociálnej sieti s tým, že na mnohé otázky majú rovnaký názor. Či ho Kubiš podporí alebo nepodporí v druhom kole, nenapísal.

S Kubišom sa stihol osobne stretnúť aj občiansky kandidát Ivan Korčok, ktorého informoval, že nedá odporúčanie svojim voličom ani pre jedného kandidáta v druhom kole.

V sídle strany Maďarská aliancia sa v pondelok s Pellegrinim stretol aj neúspešný kandidát na post prezidenta Kristián Forró. Ten na sociálnej sieti okrem toho napísal, že sa „počas voľby prezidenta republiky podarilo zvýšiť povedomie maďarskej komunity na Slovensku. Úloha Maďarov v druhom kole môže byť rozhodujúca“.

S Forróm je v kontakte aj Pellegriniho protikandidát Korčok. Ten oznámil, že predseda Maďarskej aliancie prejavil ochotu rokovať o podpore.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Predseda parlamentu, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini a Korčok začali boj o hlasy naúspešných kandidátov. Forró chce rokovať o podpore, Kubiš dal košom obom © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie