Polícia s pivovarníkmi štartujú akciu Buď zodpovedný. Kto nenafúka, bude odmenený

0
Polícia s pivovarníkmi štartujú akciu Buď zodpovedný. Kto nenafúka, bude odmenený

Polícia spolu s pivovarníkmi štartuje preventívnu akciu proti alkoholu za volantom s názvom Buď rozumný. Policajný zbor a Slovenské združenie výrobcov piva a sladu (SZVPS) budú intenzívne spolupracovať najbližší polrok. Od mája do októbra sa zamerajú na bezpečnosť na cestách a nulovú toleranciu alkoholu u účastníkov cestnej premávky.

Použitie alkoholu

Prvá z polročnej série preventívnych akcií bude na celom Slovensku od 22. do 28. mája. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Dopravná polícia tak bude nasledujúcich šesť mesiacov kontrolovať nielen priestupky ale intenzívnejšie sa zamerajú aj na požitie alkoholu.

Krajšie počasie prináša viac príležitostí a dodáva na odvahe nezodpovedným motoristom, ktorí za volant, kolobežku či motorku idú pod vplyvom alkoholu. Netolerovanie alkoholu za volantom je jedným z faktorov, ktoré výrazne zvyšujú bezpečnosť na našich cestách,“ uviedol riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel.

Nealko pivo a radler

Počas akcie Buď rozumný budú hliadky nielen na hlavných cestách, ale aj na menej frekventovaných úsekoch. Ako upozornila polícia, vodiči nemali podceniť ani zostatkový alkohol, ktorý môže ovplyvniť jazdu a ohroziť bezpečnosť na cestách.

Účastníci cestnej premávky budú po vykonaní dychovej skúšky s negatívnym výsledkom odmenení nealkoholickým pivom či radlerom. Policajný zbor a SZVPS spolupracujú dlhodobo, pričom ich spoločným cieľom je viesť ľudí k vyššej zodpovednosti na cestách.

„Pre jazdu za volantom pod vplyvom alkoholu neexistuje ospravedlnenie. Na trhu pritom existujú nealko alternatívy, ktoré vodičom pomôžu k zodpovednej voľbe. Zároveň tým neohrozia seba ani svoje okolie. Zodpovední vodiči po celom Slovensku budú preto počas akcie odmeňovaní,“ uzavrel výkonný riaditeľ SZVPS Vladimír Machalík.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/05/policajna-akcia-bud-rozzmny.mp4

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná polícia, Pivovarníci
Zdroj: SITA.sk – Polícia s pivovarníkmi štartujú akciu Buď zodpovedný. Kto nenafúka, bude odmenený (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie