Polícia s príchodom leta spúšťa kampaň Nezabudni ma v aute

0
Polícia s príchodom leta spúšťa kampaň Nezabudni ma v aute

Polícia spúšťa kampaň Nezabudni ma v aute. Kampaňou tak chce v súvislosti s príchodom teplého počasia a stúpajúcich teplôt upozorniť na nebezpečenstvo ponechania detí či zvierať v rozpálených autách.

Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek.

Pripravili videá

Ako polícia upozornila, ponechanie dieťaťa v aute môže mať trestnoprávne následky. Môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo, pričom obvineniu môže osoba čeliť aj pre ublíženie na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia.

Tento rok polícia pripravila video s policajtom, ktorý zachránil dieťa zo zabuchnutého auta a so zdravotníkom, ktorý podrobne vysvetľuje, čo sa stane s organizmom dieťaťa po niekoľkých minútach v rozpálenom aute.

Pripravili aj video s policajným psovodom, ktorý ponúka rady, ako sa pripraviť na dlhú cestu autom s domácim miláčikom. K dispozícií budú aj banery s odkazmi pre vodičov, aby na svojich domácich miláčikov nezabúdali.

Rozdajú letáky

„Ako aj v minulých rokoch, aj tento rok policajti po celom Slovensku budú počas horúcich dní rozdávať propagačné materiály, a to najmä na parkoviskách nákupných centier, kúpalísk, nemocníc a iných miest. Ak zastihneme rodičov pri aute, spolu s letáčikom dostanú aj krátku prednášku o rizikách ponechania dieťaťa či psíka v rozpálenom aute,“ doplnila polícia s tým, že vodičom odporúčajú, aby propagačné materiály umiestnili na viditeľné miesto v aute, aby mali na očiach, že nemajú dieťa ani psíka nechať v aute.

„Ako pripomienka môže poslúžiť aj mobil, peňaženka či kabelka na zadnom sedadle, bez ktorých človek bežne z auta nevystúpi,“ radí polícia, ktorá súčasne vyzvala všetkých občanov, aby v prípade spozorovania dieťaťa v zaparkovanom aute neváhali a okamžite kontaktovali tiesňovú linku 158, pretože včasný zásah môže zachrániť v tomto prípade život.

Zdroj: SITA.sk – Polícia s príchodom leta a stúpajúcimi teplotami spúšťa kampaň Nezabudni ma v aute © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie