Poslanec Taraba sa vyjadril o dcére Zuzany Čaputovej: Rázna reakcia hlavy štátu

0
Poslanec Taraba sa vyjadril o dcére Zuzany Čaputovej: Rázna reakcia hlavy štátu

Prezidentka Zuzana Čaputová bola v pondelok podporiť svoju dcéru Emmu na módnej prehliadke. 17-ročné dievča viacerí hodnotili pozitívne. Všetko by bolo v poriadku až do momentu, kým celú situáciu neokomentoval poslanec Tomáš Taraba. Ten podľa hlavy štátu prerazil úplné politické dno.

Na sociálnu sieť zavesil fotografiu mladej Emmy počas prehliadky. Dal k tomu popis: „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.“

Jeho príspevok pobúril mnoho ľudí, vrátane novinárov, ktorí jeho konanie odsúdili. Hlava štátu Zuzana Čaputová taktiež nezostala ticho a zverejnila rázny odkaz:

Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!

Vyjadrenie Polície SR

K prípadu sa na sociálnej sieti vyjadrila aj Polícia Slovenskej republiky. Tá väčšinou nekomentuje vyjadrenia politikov, no momentálne ide o úplne inú situáciu. Považuje to za útok mladistvú osobu, ktorá podnecuje nenávisť a šikanu.

„Boli prekročené akékoľvek hranice. Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu,“ napísala polícia.

„Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek. Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ uzavrela.

https://www.instagram.com/p/CVLKThFjzKS/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR1mgXbWYuT8Siku192PEXULxNWvaq_H4Hann7eqINa8ymQdqha78AyDEZY

Poslanec Taraba sa k týmto reakciám vyjadril na svojom Facebooku:

„Dnes som dal status, ktorý vychádza z toho, čo všade čítate , že prezidentka má dcéru, ktorá chce byť modelka a navyše sú hodnotenia, že jej to ide a že má prirodzený talent. Napísal som, že máme na Slovensku novú modelku. A teraz vidíme virtuálnu realitu, ktorú médiá do toho príbehu vložili. Považujem to za šikanu voči svojej osobe, pretože som nenapísal nič iné, iba túto jednu vetu. Keby niekto napísal na môjho syna, že je talentovaný hokejista, tak to nepovažujem za šikanu, ale že má pravdu.“

žiadne príspevky na zobrazenie