Posledné fotografie Karla Gotta – aký majú odkaz v dnešnej dobe?

0
Posledné fotografie Karla Gotta – aký majú odkaz v dnešnej dobe?

Karel Gott bol veľkou ikonou, nielen hudobného sveta. A tak na neho mnohí radi zaspomínajú. Niektorí su pustia jeho hudbu, iní sa možno pozrú na jeho profil na sociálnych sieťach.

Profil majstra na Facebooku je prekvapivo stále aktívny a dokonca sa na ňom objavujú aj nové fotografie. Je to preto, že sa Ivana Gottová rozhodla nielen pre zachovanie profilov, ale zverejňuje aj zaujímavé fakty o svojom zosnulom manželovi, které určite mnohých fanúšikov potešia.

Gott, ktorý trpel akútnou leukémiou, zomrel 1. októbra 2019. V piatok 11. októbra sa prišli do pražského Paláca Žofín rozlúčiť so zosnulým spevákom desaťtisíce ľudí.

Prečítajte si aj článok o tom, čo zdieľajú svetové celebrity počas koronavírusu

Oznam a nové foto na Facebooku

„Bezvýhradne vyjadrujem podporu a obdiv všetkým, ktorí sa starajú o chorých seniorov v nemocniciach a rôznych zariadeniach a zdravých seniorov doma. Viem, ako láskyplná starostlivosť alebo pomoc druhým, hoci aspoň pri nákupe si to seniori vážia. Obdivujem a skláňam sa pred všetkými zdravotníkmi v rade 1., ktorí zachraňujú životy tých najchorých vlastným zdravím. Vážim si všetkých lekárov, sestričiek, lekárnikov, hasičov, policajtov a predavačky, ktoré v týchto dňoch vynakladajú veľké úsilie o bezpečnosť a pomoc nás.

Myslím na vás a vaše rodiny, držte sa a prajem veľa síl a energie. Myslím aj na dobrovoľníkov, zdravotníkov a všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú a podajú pomocnú ruku. Klobúk dole všetkým vám. Dotýka sa ma spolupatričnosti nášho národa! Verím, že sa mi snáď podarí potešiť Vás na jeseň a zimu aspoň tri, snáď pre Vás, krásne a dojímavé projekty spojené s manželom Karlom. Teším sa na vás v lepších časoch a prajem veľa síl a pevného zdravia! A ďakujem Honze Malířovi za krásnu momentku z konca minulého leta, o ktorú sa môžem podeliť s vami, priaznivcami Karola. Ivana Gottová.“

Nové informácie o koncerte i o autobiografii

Profil zosnulého speváka zdieľa aj nové informácie. Napríklad o tom, že sa v decembri chystá v Prahe veľký spomienkový koncert na jeho počesť. Alebo informácie o autobiografii, ktorú písal.

„Milí priaznivci Karla, vyskytujú sa otázky, kedy vyjde avizovaná autobiografia môjho manžela. Knihu dokončil manžel na sklonku života. Momentálne pracujeme na jej vizuálnej podobe, ktorá je v kompetencii agentúry Karel Gott. Predpokladáme, že autobiografia môjho manžela by mala vyjsť na jeseň. Ivana Gottová.“

Na profile je uverejnená aj fotografia jeho hrobu. Mnoho fanúšikov čakalo na to, kedy sa dozvedia miesto Gottovho odpočinku. Ivana Gottová ešte koncom októbra oznámila, že na želanie speváka budú miestom jeho odpočinku Malvazinky. Cintorín sa nachádza v piatej pražskej mestskej časti a leží na západnom okraji Smíchova, zhruba kilometer od Gottovej vily na Bertramke.

Zdroj: Facebook

žiadne príspevky na zobrazenie