Poviedka: Uletené ciele

0
Poviedka: Uletené ciele
pixabay.com

Som ideálna šéfka, ktorá vždy kráča len priamou cestou. Veď výhybky sú iba pre slabších a semafory pre nerozhodných. Fungujem ako napnutý luk, ktorý neomylne trafí svoj cieľ- úspech. Práve tento pocit je stručný manuál pre dnešný pracovný pondelok.

Správne nabudená, trochu nervózne obieham parkovisko. Musím počkať na „mladého“, teda oficiálne nového vedúceho marketingu. Funkcia pridelená perspektívne, pre rozmaznaného synčeka dôležitého akcionára. Mám ho podľa opatrnej prosby, „zaučiť“. Preložené do reality, ideme spolu na rokovanie o novej zákazke.

Keď mi ho včera predstavili, oblial ma pot. Vyzeral ako priemerne zaopatrený bezdomovec. Ale ja, nie som žiadna fúria. Budem trpezlivá a dostatočne veľkorysá. Výsledok spoločnej práce objektívne zhodnotím a pozbieram argumenty. Veď nakoniec prečo nie? Dám mu šancu, ďalšiu nedostane.

Netrpezlivo pozriem na hodinky. Ako to, že mešká? V jeho postavení! V duchu skladám uvítací prejav. O presnosti,  zodpovednosti…

Konečne zbadám firemný taxík. Mladý pán vystupuje z auta pomalým krokom. Zasnený, s neprítomným pohľadom. Preboha! Hádam si čosi nešľahol! Cestou ešte ťuká do mobilu a pritom mi drzo obzerá zadok. Meškáme a tak bez plánovanej prednášky rýchlo sadám do auta. Vytiahnem počítač a preberám výpočet aktuálneho rizika budúceho klienta.

Čísla blikajú a ja mám v pláne rozobrať prípadné scenáre, ktoré by nám mohli pomôcť získať lukratívnu zákazku. No on ma vôbec, ale že absolútne vôbec nepočúva! Totálny nezáujem! Pozerá mi do výstrihu a s trápne nadržaným pohľadom sleduje otrasne nahatú reklamu pri ceste.

Čítajte aj ďalšie poviedky od Kataríny Gregorovej! 

Praveká časť môjho mozgu zachytáva signály a jasne dešifruje magické vlnenie: SEX. Ticho prechádza v nechutné erotické dusno. Zmätene začnem pliesť vety horšie, než oká na babičkinom svetri.

Preboha, snáď ma nechce zbaliť?! O desať rokov mladší, o desať rokov krajší. Sledujem jeho vyšportovanú postavu, hladkú opálenú pokožku, privreté oči. Zakloní hlavu, oblizne vlhké pery a ja mám pocit, že rozoznávam titulky z porno filmu v jeho hlave.

Nasilu upratujem myšlienky, ale nemám nádej. Atmosféra je prudko nákazlivá. Hotový mor! Rozpálené predstavy zákerne putujú po tele. Posledný pokus o pracovný rozhovor končí fiaskom. Pomotám čo sa dá a on sa rehoce na celé kolo! Ledva drží priamy smer. Už ďalej nemôžem. Začnem snívať, ako pred sto rokmi. O nezmyselnej, krásne uletenej rozkoši. Je šialene blízko. Preboha, ja ho fakt chcem!

Bez najmenšej zábrany začne mlieť podivné nezmysly. O tom, že láska nemá otázky a nehľadá odpovede. Stačí, že je. Prehltnem nasucho a sedím namokro.

Premeria ma peknými tmavými očami a bez zaváhania odbočí na vedľajšiu cestu, neďaleko krásneho parku. Úplne stratím reč. Pomóc! Čo keď predsa?!

No on môj sexuálny kolaps ignoruje. Vraj má vopred dohodnuté rande a práca predsa počká. Za hodinku je naspäť a ja zatiaľ môžem pripraviť podklady. S ironickým úsmevom vybehne z auta a uteká k neznámemu dievčaťu. Je o desať rokov mladšia, o desať rokov krajšia….

Autor: Katarína Gregorová

Foto na titulke: pexels.com

Čítali ste už? Malý kúsok strachu…

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu