Praktický a odolný vysoký záhon Durisol

Opäť prišla chvíľa, keď sa treba povenovovať záhrade a pripraviť ju na novú sezónu. Výborným tipom pre všetkých záhradkárov je vysoký záhon z prírodného a ekologického materiálu Durisol. Ten je vyrábaný priamo na Slovensku, a to v závode spoločnosti Leier Baustoffe SK v Bratislave.

Odrezky z mäkkého dreva sa špeciálnou metódou mineralizácie zušľachtia a spracujú s cementom a vodou. Produkt je tak recyklovateľný a pritom veľmi odolný voči externým faktorom ako mráz, soľ či škodci. Medzi jeho výhody patrí najmä dlhá životnosť a tiež úplne jednoduchá montáž.

Funguje totiž na princípe skladačky, preto ho aj po niekoľkých rokoch môžete ľahko rozobrať, vyčistiť a opäť poskladať v inej časti vašej záhrady. Vďaka jeho čistým dizajnovým líniám a viacerým farebným i tvarovým variáciám sa ľahko prispôsobí každému vonkajšiemu priestoru.

Okrem toho udržuje tepelnú izoláciu a odvádza vodu, čím zabraňuje tvorbe plesní a vytvára ideálne podmienky na pestovanie úžitkových rastlín, kvetinovej alebo bylinkovej záhradky. Viac informácií o vysokom záhone Durisol sa dočítate aj na www.leier.sk.