Premiér Robert Fico má niekoľko otázok na Ústavný súd (naživo)

0
Premiér Robert Fico má niekoľko otázok na Ústavný súd (naživo)

5.3.2024 (SITA.sk) – Premiér Robert Fico (Smer-SD), podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák, poslanec parlamentu Tibor Gašpar a člen Zboru poradcov premiéra Marek Para budú mať v utorok po 14:30 tlačovú konferenciu na tému „Niekoľko otázok Ústavnému súdu SR“.

Naživo: Tlačová konferencia

video doplníme

Ústavný súd SR prijal na ďalšie konanie podnety prezidentky Zuzany Čaputovej a opozičných poslancov parlamentu ohľadom možnej protiústavnosti koaličnej novely Trestného zákona. Zároveň tiež potvrdil, že pozastavuje účinnosť niektorých častí novely.

K uzneseniu, ktoré prijal ústavný súd na neverejnom zasadnutí pléna v stredu 28. februára pridali odlišné stanoviská sudcovia Robert Šorl a Peter Straka.

Pozastavené časti sa týkajú znižovania trestných sadzieb a skracovania premlčacích lehôt za niektoré trestné činy. Takisto sa pozastavené časti týkajú navrhovanej kompetencie ministra spravodlivosti zasahovať do schválených dohôd o vine a treste. Pozastavené časti sa netýkajú zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Premiér Slovenskej republiky, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Premiér Robert Fico má niekoľko otázok na Ústavný súd (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie