Prezidentka Čaputová udelila podmienečnú milosť mužovi, ktorý bol odsúdený za prechovávanie marihuany na desať rokov

0
Prezidentka Čaputová udelila podmienečnú milosť mužovi, ktorý bol odsúdený za prechovávanie marihuany na desať rokov

27.3.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová udelila podmienečnú milosť 31-ročnému mužovi, ktorého odsúdili za prechovávanie marihuany. Odsúdený bol na trest odňatia slobody na desať rokov, z ktorého si odpykal viac ako päť rokov a štyri mesiace vo väzení s najprísnejším maximálnym stupňom stráženia.

Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec s tým, že prezidentka mu zvyšok trestu odpustila pod podmienkou, že štyri roky a osem mesiacov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin.

Hovorca prezidentky ďalej spresnil, že muž marihuanu ako spolupáchateľ kúpil, priviezol a prechovával vo väčšom rozsahu, ale neobchodoval s ňou. V minulosti nebol súdne trestaný, nespáchal žiadny priestupok, pracoval a viedol riadny život. Kladné hodnotenie mal aj z ústavu na výkon trestu a po prepustení môže pomôcť svojej rodine, a to najmä starým rodičom, ktorí sú onkologickými pacientmi.

Ako prezidentka informovala, stotožňuje sa s myšlienkou, že drogovú trestnú činnosť je potrebné primerane postihovať, no v prípade odsúdeného muža, vzhľadom na trestný čin a nižšiu spoločenskú nebezpečnosť jeho konania považuje doposiaľ vykonaný trest za dostatočný. Prezidentka prihliadala aj na celospoločenskú diskusiu o neprimeranosti trestov za držanie marihuany pre vlastnú spotrebu.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Marihuana, omilostenie, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová udelila podmienečnú milosť mužovi, ktorý bol odsúdený za prechovávanie marihuany na desať rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie