Pripomienkovanie reformy súdnej mapy sa skončilo, najviac námietok padlo k novým sídlam súdov

5.10.2021 (Webnoviny.sk) – V pondelok 5. októbra sa skončilo medzirezortné pripomienkové konanie k novým návrhom reformy súdnej mapy. Najviac subjektov pripomienkovalo zákon o nových sídlach a obvodoch okresných súdov. Vzniesli celkovo 164 pripomienok z toho zásadných bolo 103. K návrhu nových sídel a obvodov krajských súdov vzniesli celkovo 131 pripomienok z toho zásadných 86.

Návrh zákona o zriadení Mestského súdu Bratislava pripomienkovali subjekty celkovo 69-krát a z toho vzniesli 28 zásadných pripomienok. V rámci medzirezortného pripomienkového konania vzniesli aj 61 pripomienok k zriadeniu Metského súdu Košice. Zásadných bolo 23 pripomienok.

Pripomienky k návrhom vzniesla napríklad Generálna prokuratúra SR, množstvo krajských a okresných súdov, samosprávy, ministerstvá, Najvyšší súd SR či Slovenská advokátska komora. Vyplýva to z dokumentov, ktoré zverejnili na stránke Slov-lex.

Viac k témam: Medzirezortné pripomienkové konanie, Reforma justície, Súdna mapa
Zdroj: Webnoviny.sk – Pripomienkovanie reformy súdnej mapy sa skončilo, najviac námietok padlo k novým sídlam súdov © SITA Všetky práva vyhradené.