Progresívne Slovensko je najsilnejšou liberálnou stranou v Európe, Šimečka hovorí o dôležitej vzpruhe aj odkaze pre vládu (video)

0
Progresívne Slovensko je najsilnejšou liberálnou stranou v Európe, Šimečka hovorí o dôležitej vzpruhe aj odkaze pre vládu (video)

10.6.2024 (SITA.sk) – Pri pohľade na výsledky volieb do Európskeho parlamentu v iných európskych krajinách je dnes Progresívne Slovensko najsilnejším liberálnym politickým subjektom v Európe.

Na pondelkovej tlačovej konferencii to skonštatoval šéf progresívcov Michal Šimečka. Zároveň zdôraznil, že žiadna slovenská politická strana ešte nezískala taký počet hlasov a šesť kresiel v EP.

Smer je možné poraziť

„Sme prakticky zdvojnásobili náš zisk z roku 2019,“ povedal Šimečka. Výsledok PS podľa neho signalizuje, že je možné poraziť Smer-SD.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

„Je to veľmi dôležitá vzpruha do najbližších mesiacov a rokov,“ vyhlásil predseda PS. Doplnil, že ide aj o odkaz tejto vláde, „nech trochu brzdia, že nemôžu všetko“.

PS chce podľa svojho predsedu na výsledok v eurovoľbách nadviazať a zabojovať o to, aby sa vízia moderného a európskeho Slovenska presadila aj v ďalších voľbách.

Hnutie chcú ukotviť v každom regióne

„Či už komunálnych a župných, alebo potom národných,“ zdôraznil Šimečka. Dodal, že jeho ambíciou je tiež ukotviť hnutie v každom regióne, meste a okrese.

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Voľby do Európskeho parlamentu vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 27,81 percenta hlasov. Získalo tak šesť poslaneckých kresiel, ktoré obsadia Ľudovít Ódor, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Martin Hojsík, Ľubica Karvašová, Michal Wiezik a Lucia Yar.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Progresívne Slovensko je najsilnejšou liberálnou stranou v Európe, Šimečka hovorí o dôležitej vzpruhe aj odkaze pre vládu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie