Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja desaťtisíce návštevníkov na slovenské premiéry inovácií

0
Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja desaťtisíce návštevníkov na slovenské premiéry inovácií

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja desaťtisíce návštevníkov na slovenské premiéry inovácií

V slovenskej premiére bola odhalená štúdia športového vodíkového automobilu MH2
Návštevníci mali najväčší záujem o exponáty zo slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ
2020
Stoličky na námestí M. R. Štefánika boli počas premiéry filmu Filipa Kuliševa zaplnené do posledného miesta

ITAPA EXPO na nábreží Dunaja pri obchodnom centra Eurovea v sobotu pokračuje druhým dňom nabitým programom. Na návštevníkov čakajú exponáty a inovácie z úspešnej slovenskej expozície DUBAJ EXPO 2020 a množstvo zaujímavých diskusií na aktuálne témy energetickej efektívnosti, šetrenia energiou, alternatívnych zdrojov pohonu vozidiel, mobility a robotiky.

Veľkej pozornosti sa počas prvého dňa ITAPA EXPO tešila štúdia vodíkového auta MH2, vírnik NISUS, autobus na vodíkový pohon, inovatívne bicykle, ultraľahké lietadlo Viper a robotické exponáty. Veľkému záujmu sa tešila Robotická ZOO so slovenskými stredoškolskými reprezentantmi na tohtoročných robotických majstrovstvách sveta, ako aj s robotmi s Národného centra robotiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
ITAPA EXPO 2022 (fotografie)

Vďaka možnosti zoznámiť sa s originálnymi slovenskými nápadmi a inováciami pomáhame budovať povedomie o tom, že aj malá krajina ako Slovensko môže zaujať vo svetovom meradle, čo sa ukázalo aj v prípade úspechu slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020. A je to v podstate naša šanca ako uspieť v medzinárodnej ekonomike, lebo len vďaka nápadom a inováciám napredujú aj iné menšie krajiny ako Fínsko, Holandsko, či Estónsko,“  povedala Dana Kršáková, organizátorka ITAPA EXPO.

Nemenej zaujímavý program priniesli na ITAPA slovenské vysoké školy a inštitúcie verejnej správy, ktoré prezentujú prácu študentov a výsledky inovačných programov a snažia sa napríklad pre prácu v štátnom IT zaujať mladých ľudí.

ITAPA EXPO prebieha celú sobotu až do 21. hodiny. Po zotmení sa je tiež na čo pozerať. Piatková premiéra filmu slovenského fotografa a cestovateľa Filipa KulIševa  – Amazing Planet – prilákala stovky ľudí a námestie pri Eurovea bolo zaplnené do posledného miesta. A repríza bude aj v sobotu večer.

ITAPA EXPO sa koná 9. – 10. septembra 2022 na nábreží Dunaja – Námestí M.R. Štefánika pri nákupnom centre Eurovea. Event odštartoval v piatok o 10:00, v sobotu pokračuje celý deň od 11.00 h. Program a ďalšie informácie o ITAPA EXPO nájdete na webe www.itapaexpo.sk.

Podujatiu ITAPA EXPO udelili záštitu Ministerstvo hospodárstva SR, predseda Bratislavského samosprávneho kraja a primátor hlavného mesta SR Bratislavy.

O ITAPA:

Podujatia ITAPA už 21 rokov prinášajú nové impulzy pre digitalizáciu, inovácie a moderné technológie na Slovensku, pričom sa stali vrcholnou konferenčno-diskusnou platformou. Cyklus podujatí ITAPA štandardne spája štát, verejnú správu s firmami, priemyslom a obchodom, ale aj akademickou sférou a výskumom. Najväčším  podujatím je trojdňový jesenný Medzinárodný kongres ITAPA s viac než stovkou domácich aj zahraničných spíkrov a tisíckami účastníkov. ITAPA EXPO – festival inovácií je novým formátom ITAPA pre širokú verejnosť. Jeho jasnou métou je podporiť slovenské inovácie a na jedno miesto priniesť zaujímavé technologické exponáty, inšpiratívne rozhovory a zaujímavých a úspešných ľudí.

Viac k témam: ITAPA EXPO 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja desaťtisíce návštevníkov na slovenské premiéry inovácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu