BoraTree: Najbližšie k prírode, ako je to len možné…

0
BoraTree: Najbližšie k prírode, ako je to len možné…

Najlepším liečiteľom je sama príroda. Túto myšlienku mal na zreteli zakladateľ a CEO BoraTree Organic Radko Bruchtel, keď sa u neho začala rodiť myšlienka na výživové doplnky bez kompromisov. Starostlivo namiešané zmesi superfoods totiž vznikli v spolupráci s nutričnými expertmi a lekármi.

Vďaka tomu sú zložené zo bio certifikovaných ingrediencií, ktoré sú zamerané na rôzne ciele – posilnenie imunity, doplnenie energie, zdravie pokožky a vlasov alebo lepšia regenerácia po náročnom dni v práci. V rozhovore sa dozviete, ako značka vznikla, čo je jej poslaním a ako môže pomôcť vášmu zdraviu a vitalite.

Ako a kedy sa zrodil nápad ponúkať organické certifikované produkty a aká je filozofia BoraTree?

My v BoraTree sme zástancami zdravého životného štýlu a vyváženej stravy. Sme presvedčení, že len z čisto prírodných zložiek si vie naše telo zobrať to najlepšie. Rozhodli sme sa preto zdieľať našu vášeň s ostatnými a pomôcť im podporovať ich zdravie a vitalitu. Sami sme dlhé roky užívali superfoods a vyskúšali sme nespočetné množstvo produktov. V snahe nájsť ten správny mix ingrediencií, prémiovú kvalitu a lahodnú chuť sme ich rôzne kombinovali. A tak sa začal príbeh BoraTree. V spolupráci s renomovanými nutričnými expertmi sme vytvorili zmesi šité na mieru ľudskému organizmu, vytvorené vo vyváženom pomere, synergii a v súlade s princípom ″Najbližšie k prírode, ako je to len možné“.

Ponuka rôznych výživových doplnkov na slovenskom trhu je veľmi široká a aj ceny mnohých produktov sú podstatne nižšie, ako tie vaše. Čím sú vaše produkty iné?

Vyššia cena je „daňou“ za prístup k 100% bio kvalite bez kompromisov. Nechceli sme zastaviť v polovici cesty k ideálnym doplnkom výživy. Naše produkty sú preto určené pre ľudí, ktorí si uvedomujú aká dôležitá je kvalita „paliva“, ktoré svojmu telu dajú. To sa im potom odvďačí maximálnou produktivitou v práci, spokojnosťou v osobnom živote a výkonmi pri športe.

Naše superfoods zmesi sú výnimočné z viacerých dôvodov, pre ktoré sa oplatí do nich investovať:

 •  Prémiová bio kvalita: Vytvorili sme zmesi z čisto prírodných zložiek bez akýchkoľvek umelých farbív, dochucovadiel, umelých sladidiel, bez pridaného cukru a bez geneticky modifikovaných organizmov.
 • Prísna kontrola kvality: Ingrediencie vyberáme starostlivo na základe dát z vedeckých štúdií. Kladieme tiež dôraz na dodržiavanie pestovateľských a výrobných štandardov.
 • Efektívna denná dávka: Dali sme si záležať na vytvorení dennej dávky (od 10g do 20g) v optimálnom pomere pre vyvážené doplnenie živín – tak, aby ste ich efekt skutočne pocítili.
 • Pravidelne testované: Jednotlivé zložky prechádzajú testovaním na prítomnosť nežiaducich látok (pesticídy, toxíny, ťažké kovy).
 • Balenie, ktoré sa oplatí: Cielene sme vytvorili objem produktov, aby vám pri každodennom užívaní, či intenzívnom športovaní počas všetkých pracovných dnívystačili na jeden mesiac.
 • Vytvorené expertmi: Receptúry sme vytvorili v spolupráci s renomovanými nutričnými expertmi a po konzultácii s lekármi.
 • Bohatý obsah živín: Synergicky sme zladili zložky do zmesí, ktoré sú prírodným zdrojom vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, makroživín, antioxidantov a fytonutrientov so širokou škálou priaznivých účinkov pre zdravie.
 • Zabalené v súlade s prírodou: Dbáme na ekologické balenie našich produktov, ktoré je v súlade s európskymi štandardmi.
 • Vhodné pre vegánov: Pri výrobe sme použili iba zložky rastlinného pôvodu a produkty neboli testované na zvieratách.
 • Bez kompromisov k chuti: Dali sme si záležať na príjemnej chuti a to bez pridaného cukru, či dochucovadiel – len špeciálnou kombináciou superfoods.

Kto stojí za zostavením unikátnych výživových doplnkov a ako vznikajú?

Zdravej výžive sa venujeme už dlho a za roky užívania superfoods sme sa o nich tiež veľa naučili z vedeckých štúdií. Napriek tomu, že sme mali celkom presnú predstavu o účele jednotlivých zmesí, na ich tvorbu sme spojili sily s renomovanými nutričnými expertmi a spätnú väzbu sme získavali aj od lekárov. Všetky receptúry sú uložené na *BOIP. Výroba produktov sa realizuje v Holandsku a Rakúsku, v súlade s FSSC-22000 a GMP. Najvyššími štandardmi kvality.

Odkiaľ pochádzajú ingrediencie, ktoré sú súčasťou produktov BoraTree?

Pre tvorbu produktov BoraTree sme, prirodzene, chceli len to najlepšie, a preto zložky jednotlivých mixov pochádzajú zo všetkých kútov sveta, z ich prirodzeného prostredia. Zo srdca Amazónie, horských tundier, ale aj z európskych polí. Napríklad také acai, drobné ovocie pripomínajúce čerešne, pochádza z Brazílie, kde sa každoročne koná populárny festival “Festa do Acaí”. Zaujímavosťou tiež je, že podľa tohto bobuľovitého ovocia boli dokonca v Brazílii pomenované niektoré piesne.

V poslednom čase sa veľa hovorí a píše o tzv. superfoods, čiže superpotravinách a mnohí ľudia ich aj začleňujú do svojho jedálnička. Prečo sú tak prospešné?

Superfoods poskytujú výrazný výživový prínos, a to aj pri minimálnom množstve. Dodajú vášmu telu množstvo vitamínov, minerálnych látok, antioxidantov a ďalších cenných látok. Z bežných potravín vieme jednoducho zaradiť ovocie, zeleninu, ovsené vločky, quinou, zelený čaj, rôzne koreniny ako kurkumu, či zázvor do svojho jedálnička. A súčasný trh ponúka tiež množstvo exotickejších superfoods.

To znie ako hotová veda. V čom je tajomstvo využitia superfoods v prospech zdravia a vitality?

Jednotlivé superfoods sú veľmi prospešné pre našu imunitu, metabolizmus, ale aj krásu pokožky a vlasov. To už potvrdili desiatky podrobných vedeckých štúdií.  Pri zostavovaní produktov zo superfoods je však dôležité ich čo najefektívnejšie skombinovať a konzumovať v množstvách, pri ktorých dané zložky alebo živiny majú požadovaný vplyv na naše zdravie.

Dôležitá je aj samotná kvalita a pomer obsiahnutých ingrediencií, ako aj vyhnutie sa akýmkoľvek škodlivým látkam, ktoré môžu negovať priaznivé účinky. Všetky tieto kritériá sme zohľadnili pri tvorbe BoraTree zmesí. Zostavili sme päť prémiových produktov z viac ako 20-tich rôznych superfoods, z ktorých spomenieme napríklad moringu, spirulinu, chlorellu, baobab, maqui, acai, matcha, jakon, maca a camu camu.

Prechádzame jesenným a zimným obdobím – a to je čas, keď nás, viac ako inokedy, trápia rôzne nachladnutia, virózy a o aktuálnom strašiakovi menom Covid-19 už ani nehovoriac. Aké produkty z vašej ponuky by ste odporúčali na podporu imunity?

Uvedomujeme si, aká je imunita najmä v poslednej dobe dôležitá, a preto sme v zložení celého portfólia produktov zamerali na jej posilnenie. V každom mixe BoraTree nájdete minimálne jednu zložku alebo živinu, ktorá imunite pomáha:

 • Bio bora Refresh je bohatý na vitamín C.
 • Bio bora Revive obsahuje matcha.
 • Železo nechýba v Bio bora Recover protein.
 • Bio bora Relish je prírodným zdrojom medi.
 • Bio bora Reborn poskytne vitamín B12.

Nutrične bohatý obsah BoraTree produktov je spojený aj s množstvom ďalších priaznivých účinkov pre naše zdravie. Vedeli by ste spomenúť niektoré z nich?

Áno, je to tak. Živiny alebo konkrétne zložky v zmesiach majú viacero benefitov pre naše zdravie. Podporujú výkonnosť, dodávajú energiu a prispievajú k obranyschopnosti tela. Bio bora Reborn je unikátna zmes vo forme prášku z mladého jačmeňa, lucumy, pšenice, moringy. Do tohto zeleného elixíru sme pridali aj chlorellu a spirulinu, ktoré podporujú vašu vitalitu. Chlorella tiež pomáha vylučovať ťažké kovy z tela, pôsobí ako antioxidant a pomáha tráviacemu systému. Spirulina zasa prispieva k prirodzenej obranyschopnosti tela.

Bio bora Relish je unikátna zmes vo forme prášku z kakaa, quinoy, jakonu, maca a camu camu. Táto kakaová pochúťka je zdrojom medi a vitamínu C, ktoré majú priaznivý vplyv na imunitu, vlasy a pokožku. V zmesi nechýba aj maca, ktorá podporuje fyzickú a duševnú výkonnosť.

Bio bora Revive je unikátna zmes vo forme prášku z banánu, čučoriedky, lucumy, špenátu, kelu, matcha, konopnej bielkoviny a spiruliny. Matcha so spirulinou  pomáhajú zvýšiť energiu, podporiť reguláciu hmotnosti, prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti tela a priaznivo vplývajú na hladinu cukru v krvi.

Bio bora Refresh je unikátna zmes vo forme prášku z banánu, lucumy, baobabu, maqui, aceroly a acai. Denná dávka exotického ovocia je bohatá na vitamín C, ktorý okrem podpory vašej imunity a metabolizmus tiež pomáha tiež znižovať únavu a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Bio bora Recover protein je unikátna zmes vo forme prášku z hrachovej bielkoviny, lucumy, konopnej bielkoviny, spiruliny, ryžovej bielkoviny, mladého jačmeňa, aceroly, zázvoru a camu camu. Tento vegánsky mix pre podporu aktívneho životného štýlu je bohatým zdrojom bielkovín, ktoré prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty. Obsahuje tiež železo, ktoré podporuje imunitu, kognitívnu funkciu a pomáha znižovať únavu.

Aké ohlasy máte na vaše produkty? Ako reagujú používatelia, ktorí už superfoods mixy vyskúšali?

Naši zákazníci sú príjemne prekvapení najmä príjemnou a autentickou chuťou. Keďže pri toľkých zdravých ingredienciách možno čakali niečo menej špecifické. Pochvaľujú si tiež rôzne zloženie zmesí, ktoré celkovo podporujú zdravie a výkon, ale každá z nich má ešte navyše účinné zložky zamerané na špecifickú oblasť. Teší nás tiež, že BoraTree si obľúbili známe osobnosti a majú k našim produktom veľmi pozitívny vzťah. Napríklad moderátor Dano Junás, modelka Lucia Javorčeková alebo fitnesska Ivana Guťanová.

Čo by ste poradili čitateľom, ktorí by mali záujem začleniť produkty z BoraTree do svojho životného štýlu? Môžu sa s niekým z vášho tímu poradiť?

Na stránke www. boratree.organic sme naše produkty rozdelili do kategórií: Fitness a regenerácia; Detox a imunita; Metabolizmus a trávenie; Krásne vlasy a pokožka. Podľa nich si zákazníci môžu urobiť základnú selekciu, pretože každý produkt, ako aj jednotlivé zložky, sú tu detailne popísané. Veľmi radi však našim zákazníkom poradíme aj osobne, takže sa na nás môžu kedykoľvek obrátiť telefonicky alebo e-mailom.

*Benelux Office for Intellectual Property

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu