Rakovina si nevyberá, ale stále je šanca ju poraziť: Príbeh akčnej ženy Stanky a jej manžela

0
Rakovina si nevyberá, ale stále je šanca ju poraziť: Príbeh akčnej ženy Stanky a jej manžela

Hovorí sa, že priateľ, ktorý rozumie vašim slzám, je oveľa cennejší ako zástup priateľov, ktorí poznajú len váš úsmev.

Podpora a spolupatričnosť sú hodnoty, ktoré sa snažia Akčné ženy šíriť už viac ako 5 rokov. K spolupráci a myšlienke podpory žien sa už druhý rok pridala aj spoločnosť Answear.sk. Spoločne organizujú podujatie SISTERHOOD ku Dňu žien, z ktorého časť výťažku poputuje pre Stanku a jej rodinu.

Prečo je IT sektor, v ktorom dominujú muži, chybou? Úloha žien v IT pre úspešné tímy

Stanka Poláková je akčnou ženou v pravom slove zmysla. Vedie účtovníctvo mnohým podnikateľom, napísala veľkú príručku pre živnostníkov a ochotne radí so všetkými otázkami ohľadom financií Akčným ženám. Napísala mnoho užitočných článkov, ktoré pomohli tisícom ľudí zorientovať sa pri začiatkoch podnikania či pri handmade biznise. Vždy tu bola, keď Akčné ženy potrebovali s niečím pomôcť alebo poradiť. Dnes je však v situácii, kedy potrebuje pomoc ona, a preto sa na vás obraciame s prosbou.

Stanka začala podnikať už počas materskej a na našu otázku, ako to stíha, nám vtedy odpovedala: „Mám to šťastie, že mám doma veľkú podporu, od manžela. Tiež mám šťastie, že som skôr nočný vták a môj synček obľubuje ranné spanie. Môj bežný pracovný deň sa začína večer okolo siedmej-ôsmej, keď je doma manžel. A často sa končí až o druhej ráno.“
https://akcnezeny.sk/preco-je-it-sektor-v-ktorom-dominuju-muzi-chybou-uloha-zien-v-it-pre-uspesne-timy
Teraz jej rodinu a konkrétne jej najbližšieho človeka – manžela Martina – zasiahla ťažká rana v podobe vážnej diagnózy. Ako sa im dá pomôcť?

Tu je jej príbeh:

„Volám sa Stanka a s Akčnými ženami spolupracujem takmer od ich vzniku. Mám 37 rokov a o rok staršieho manžela Martina. Spolu máme dvoch synov, 4 a 7 ročného. Až do decembra 2022 sme žili klasický rodinný život „len“ s kašlíkmi a soplíkmi.

Stanka so synom

V decembri u môjho manžela zistili veľmi zriedkavý typ rakoviny žlčových ciest v pokročilom štádiu. Operácia už, bohužiaľ, v tomto momente nebola možná, tak nastúpil na klasickú liečbu chemoterapiou, kde absolvoval dva cykly. Ale keďže žlčové cesty neboli dostatočne priechodné, nebolo možné ďalej pokračovať. Lekári sa snažili pomôcť, ale na nešťastie sa to nepodarilo. Výsledkom bolo, že manžela ďalej odporúčajú do paliatívnej starostlivosti, s čím sa však odmietame zmieriť.

Momentálne absolvoval imunoterapiu v Berlíne, ktorú sme uhradili my. S ďalšou liečbou bude ďalej pokračovať v Nemecku, rovnako ju však musíme uhradiť ako samoplatcovia. Imunoterapia stála 45-tisíc eur. Predpokladáme, že približne rovnakú sumu budeme musieť zaplatiť opäť. Momentálne čakáme ešte na vyjadrenie v Bratislave, či by mohol podstúpiť génovú terapiu. Obe sú však platené a šanca, že poisťovňa niečo prispeje, je minimálna.“
Viac o Stanke sa môžete dozvedieť z tohto rozhovoru. Ak chcete podporiť akčnú ženu Stanku a rodinou, založila na tento účel transparentný účet. Za príspevky vám v mene  našej redakcie z celého srdca ďakujeme.
Číslo účtu: SK91 0900 0000 0052 0007 8155

žiadne príspevky na zobrazenie