Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien
Benedict Cumberbatch, foto: getty images

O čom radi čítate? Podeľte sa s nami o vaše tipy, čo zaradiť do nášho redakčného výberu. Každý týždeň vám okrem noviniek zo sveta filmu či hudby a výberu podujatí budeme prinášať aj jeden tip na akčnú ženu, ktorej príbeh nás oslovil.

1. Máte plné zuby počasia? Žiaľ, podľa predpovede ešte nekončí. Dážď nás bude čakať celý tento týždeň. Teplota cez deň má byť od 8 do 18 stupňov, na východe trošku teplejšie. A určite si ráno vezmite so sebou do práce aj dáždnik! Pozor si dajte aj na silný vietor v priebehu pondelka!

2. Tip na výlet: Cyklovlak Záhoráčik od 27. apríla 2019 do 13. októbra 2019 bude počas víkendov a sviatkov spájať najzápadnejšiu obec na Slovensku Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. V stanici Zohor sú nadväzné prípoje z a do Bratislavy aj s prepravou bicyklov. Premávať bude 3 krát za deň. Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, celodenný vyjde na 2,50 eura.

3. Legendárna kapela Morcheeba 14. mája v Majestic Music Clube! V zostave so zakladajúcimi členmi, speváčkou Skye Edwards, a producentom Rossom Godfreym spolu so živou kapelou oslávi 20 rokov od vydania prelomového albumu Big Calm. Morcheeba odohrá v klube MMC prierez kompletnou tvorbou, chýbať nebudú ani najväčšie hity ako The Sea, Trigger Hippie, Blindfold či Rome Wasn’t Built in a Day.

Morcheeba
Morcheeba, zdroj: thequietus.com

4. Ateliér Múzeum má budúcnosť pozýva 18. mája na podujatie Ako sa hrali naši? Na dvoroch a na uliciach… Moderovania sa ujme Iveta Malachovská. Výnimočný program je venovaný oslave hry, hračiek z depozitára MMB, pohybu, tvorivosti, spájaniu generácií – starých rodičov, vnukov, rodičov a detí, ktorým ponúka stráviť spoločný čas v historickom strede mesta. Program je štvrtým pokračovaním cyklu Ako sa hrali naši…(2019 – 2020). Podujatie je súčasťou Noci múzeí a galérií 2019.  Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo. V tom čase múzeá otvárajú verejnosti svoje „skryté“ komnaty a odkrývajú tajomstvá, schovávané pred zrakmi verejnosti.

5. Filmový tip: od 14. mája si zadarmo môžete pozrieť filmy z tureckej produkcie, premietanie sa uskutoční v Kine Mladosť. Filmy sú v originálnom znení s anglickými titulkami. Vstup voľný. Na Dňoch tureckého filmu sa predstavia filmy Dedovi ľudia, Nehovor mi rozprávky, Sen motýľa, Láska je náhoda a Dievča s červenou šatkou.

6. Tip na handmade: Páčia sa vám kabelky s kvetinovým motívom? Výrobkyňa MatyldaK ponúka chutné handmade kabelky do ruky už od 17 EUR a taštičky u nej môžete nájsť v cene okolo 8 EUR. Ako môžete vidieť aj na jej tvorbe, preferuje farebné motívy. V jej obchode sa nachádzajú aj batohy a košíčky.

kabelka
mini kabelka od MatyldaK

7. Viete, čo je módnym hitom tejto sezóny? Strieborná! Svet módy ovládli strieborné bundičky do pása, blejzre a parky previazané v páse. Ak si netrúfate na veľkú plochu ligotavej látky, siahnite po doplnkoch – v šatníku sa vám v lete určite zídu napríklad strieborné sandálky, a iste nájdete aj miesto pre kabelku rovnakej farby.

8. Benedict Cumberbatch si na konto pripísal trofej pre najlepšieho herca na vyhlásení cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení – BAFTA. Cenu dostal za stvárnenie titulnej postavy v seriáli Patrick Melrose (2018), ktorý získal cenu pre najlepšiu minisériu. Najlepším hercom vo vedľajšej úlohe je Ben Whishaw, ktorý si uznanie zaslúžil vďaka výkonu v seriáli Škandál po anglicky (2018). Za najlepšiu herečku vyhlásili Jodie Comer.

9. Športová udalosť: Slovenská tenistka Dominika Cibulková vysoko zvíťazila 6:2, 6:3 nad Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA v talianskom Ríme. V 2. kole si zmeria sily s aktuálnou svetovou jednotkou Naomi Osakovou z Japonska. Držíme jej palce!

mladosievocova
prof. MUDr. Beata Mladosievičová, CSc.

10. Tip na akčnú ženu: prof. MUDr. Beáta Mladosievičová, CSc. bola jednou z dám, ktoré boli v roku 2015 nominované na Slovenku roka. Od roku 2012 vedie Oddelenie klinickej patofyziológie LFUK. Od polovice 90-tych rokov sa venuje patogenéze následkov protinádorovej liečby a patofyziológii nádorov. Je autorkou alebo spoluautorkou viac ako 150 prác v domácich a zahraničných časopisoch. Výsledky svojej vedeckej práce prezentovala na viacerých domácich a zahraničných podujatiach. V rokoch 2007-2011 bola prodekankou LFUK. Od roku 2010 je členkou Vedeckej rady LF Masarykovej univerzity v Brne.

Foto na titulke: herec Benedict Cumberbatch, getty images

žiadne príspevky na zobrazenie