Remišová: Dvaja sudcovia rozhodli, že pán minister vnútra Šutaj Eštok porušil zákon

0
Remišová: Dvaja sudcovia rozhodli, že pán minister vnútra Šutaj Eštok porušil zákon

19.11.2023 (SITA.sk) – V spore ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a policajtov, ktorých postavil mimo službu alebo zrušil ich pozície, treba počkať na rozhodnutia odvolacích súdov.

Eštok má dôveru v strane Hlas-SD

V diskusnej relácii Na telo televízie Markíza to povedal minister práce sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

„Ešte nie je o ničom rozhodnuté,“ zdôraznil Tomáš s tým, že právomocou ministra vnútra je vymeniť vedenie polície. Doplnil, že podľa zákona, ak je policajt obvinený z trestného činu, ako je to v prípade takzvaných „čurillovcov“, má ich minister postaviť dočasne mimo výkonu funkcie.

„To neznamená, že ho zbaví tej funkcie, ale treba logicky počkať, kým sa to obvinenie nejako neobjasní na súde,“ uviedol Tomáš. Doplnil, že Šutaj Eštok má absolútnu dôveru v strane Hlas-SD.

Porušenie zákona

Podľa opozičnej poslankyne Veroniky Remišovej (hnutie Slovensko) sa ešte v histórii SR nestalo, aby minister vnútra ešte predtým, ako jeho vláda získa dôveru, dvakrát porušil zákon.

„Dvaja sudcovia rozhodli, že pán minister vnútra Šutaj Eštok porušil zákon,“ vyhlásila Remišová. Zároveň sa pýta, že keď koalícia nevie ani odvolať ľudí v súlade so zákonom, či bude robiť tak celé štyri roky.

„Sú dva spôsoby, ako sa rozlúčiť s ľuďmi. Jeden je v súlade so zákonom, a tak to má robiť každý štátny predstaviteľ, a druhý je protizákonný, tak ako to robí pán minister vnútra,“ dodala Remišová.

Viac k témam: Čurillovci, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Minister vnútra, Opozícia, Porušenie zákona
Zdroj: SITA.sk – Remišová: Dvaja sudcovia rozhodli, že pán minister vnútra Šutaj Eštok porušil zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu