Róbert Švec nepodporí Pellegriniho ani Korčoka, obaja sú podľa neho kandidátmi na „prezidenta vojny“

0
Róbert Švec nepodporí Pellegriniho ani Korčoka, obaja sú podľa neho kandidátmi na „prezidenta vojny“

26.3.2024 (SITA.sk) – Kandidát na prezidenta Róbert Švec, ktorý sa vzdal kandidatúry ešte pred prvým kolom volieb v prospech Štefana Harabina, nepodporí v druhom kole prezidentských volieb ani Petra Pellegriniho, ani Ivana Korčoka.

Druhé kolo volieb je už len o teórii menšieho zla, presne tak ako v roku 2019, keď sme si mali vybrať medzi Čaputovou a Šefčovičom. A tak ako som túto hru nehral v roku 2019, nebudem ju hrať ani v roku 2024,“ uviedol.

„Obludná skutočnosť“

To, že Korčok a Pellegrini získali takú veľkú podporu, je podľa neho „obludná skutočnosť a veľmi veľa to vypovedá o nás samých, o našom národe a štáte„.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Zároveň dodal, že so záujmom sleduje vyhlásenia niektorých ústavných činiteľov, ale aj rôznych občianskych a politických aktivistov, ktorí v týchto dňoch živia teóriu o prezidentovi vojny a prezidentovi mieru.

Prezidenti vojny

Podľa Šveca sú Korčok aj Pellegrini zhodne kandidátmi na „prezidenta vojny“, pretože podporujú členstvo Slovenska v NATO.

Predseda nacionalistického Slovenského hnutia obrody Róbert Švec sa uchádzal o post hlavy štátu už vo voľbách v roku 2019, získal vtedy 0,30 percenta hlasov.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Róbert Švec (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Róbert Švec nepodporí Pellegriniho ani Korčoka, obaja sú podľa neho kandidátmi na „prezidenta vojny“ © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie