Rok 2018 sa začal rozžiarene, top farbou je ultra violet

0
Rok 2018 sa začal rozžiarene, top farbou je ultra violet
ultra violet
Farby nás sprevádzajú každým dňom. Život bez nich by bol skutočne nudný, tak prečo si ho neskrášliť, však? Ako každý rok, aj tento sa rok začal vyhlásením farby roka 2018. A jej odtieň je skutočne úžasný. 
Prestížny inštitút farieb Pantone, ktorého úlohou je podľa najnovších trendov a predikcií vytvárať kolekcie farieb, ktoré sú mimoriadne moderné, aj tento rok určil farbu pre rok 2018. Tou je ULTRA VIOLET kód PANTONE 18-3838.
www.pantone.com
Dramatický, provokatívny a premyslený odtieň fialovej farby nám komunikuje originálnosť, vynaliezavosť a vizionárske myslenie, ktoré má každú z nás nasmerovať do budúcnosti. Ultra Violet symbolizuje experimentovanie, podnecuje jednotlivcov, aby predstavili svoju jedinečnosť, originalitu a posunuli hranice kreativity. Tak prečo sa neinšpirovať, milé dámy? :)
Pantone o farbe roka: „Farba roka Pantone znamenala oveľa viac ako to, čo je trendové vo svete dizajnu; je to naozaj odraz toho, čo je potrebné v dnešnom svete. „- Laurie Pressman, viceprezident inštitútu Pantone Color Institute.
Zopár typov s fialovou farbou pre čitateľky portálu AkčnéŽeny.sk vytvorila aj Zuzka z handmade portálu Korart a vybrala tieto kúsky:

www.sashe.sk/majkatv

www.sashe.sk/majkatv

A ako kombinovať túto nádhernú farbu?

Tmavo fialovú vieme kombinovat s farbami ako sú zlato-hnedá, svetlo-žltá, šedá, tyrkysová, mätovo zelená, svetlo-oranžová a samozrejme neutrálna čierna.

Pozrime sa na pár konkrétnych typov ako zažiariť vo fialovej.

Doplnková, kontrastná čiže komplementárna farba k fialovej je nádherne svieža žltá. Ide o farby, ktoré sa nachádzajú na farebnej škále oproti sebe a práve preto vždy vytvoria dokonalý svieži a očarujúci outfit. Máme na výber z viacerých možností ako navzájom dopĺňať tieto farby. Obom farbám treba dať v rámci oblečenia rovnaký priestor, čím dosiahneme veľmi efektný pestrý dojem, alebo stačí len fialovú farbu jemne počiarknuť napríklad žiarivou žltou. Opaskom v tejto farbe na fialových šatách zvýraznime pás. Prípadne žltá sa dá vymeniť za zlatú a šup šup rýchlo na večierok a nočných ulíc :)

www.sashe.sk/majkatv
čierno-fialový náhrdelník
https://sk.pinterest.com/frostmorren/color-combinations/
https://sk.pinterest.com/frostmorren/color-combinations/
https://www.polyvore.com/purple_gold_is_chic_combination/set?id=11629192
https://www.polyvore.com/purple_gold_is_chic_combination/set?id=11629192

Kontrastná farebná kombinácia vyhovuje najmä ženám, ktoré rady pútajú pozornosť, chcú zažiariť a sú hravé. To je dôvod, prečo veľmi nebudú vyhovovať milovníčkam farebnej strohosti či neutrálnych farieb. Ale, všetko treba skúsiť…

Ako nosiť fialovú a neutrálne čiernu?

Čierna farba vyzerá elegantne v akejkoľvek kombinácii, špeciálne aj s fialovou. Kombinácia neutrálnej čiernej a farby roka Violet bude pôsobiť čisto a elegantne, a je to jeden z najjednoduchších spôsobov ako spojiť fialovú farbu s inou. Akú plochu fialovej a neutrálnej farby na svojom outfite zvolíme, tak bude pôsobiť. Ak má žena rada jednoduchosť alebo eleganciu, bude jej kombinácia fialového farebného odtieňa s neutrálnou farbou vyhovovať viac ako predchádzajúca pestrejšia kombinácia.

https://sk.pinterest.com/pin/301248662551151421/?lp=true
https://sk.pinterest.com/pin/301248662551151421/?lp=true
https://sk.pinterest.com/pin/301248662551151421/?lp=true

Využívate kombináciu neutrálnej čiernej farby a fialovej pri zostavovaní svojich outfitov alebo sa vám viac hodí kontrastná kombinácia? 

žiadne príspevky na zobrazenie