Rozišli ste sa s partnerom? Buďte aspoň 30 dní bez kontaktu: Toto sa môže stať

0
Rozišli ste sa s partnerom? Buďte aspoň 30 dní bez kontaktu: Toto sa môže stať
Zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Rozchody bolia vždy. Akokoľvek ľúbime svoju polovičku, niekedy nám nezostáva nič iné, než sa s ňou rozlúčiť. Je to mimoriadne náročné obdobie, najmä ak sa jednal o dlhodobý a vážny vzťah, pričom človek doň investoval svoje všetko. Namiesto toho, aby ste sa svojej bývalej polovičke ozvali pri prvej príležitosti, nekomunikujte s ňou aspoň 30 dní.

Možno pri čítaní týchto riadkov sa pýtate, prečo by ste niečo také mali robiť. Kouč Cole Zesiger dlhodobo pomáha ľuďom preniesť sa cez rozchody a práve toto je jeho cenná rada. Čo je teda na 30 dňoch bez kontaktu také špeciálne?

“Z mojej skúsenosti väčšina ľudí, ktorá sa dá dokopy skôr, sa znova rozíde,” vysvetlil na sociálnej sieti.

Na to, aby vzťah fungoval na druhýkrát, potrebujete tieto dve veci:

  1. Musia sa vykonať zmeny, aby sa problémy neopakovali.
  2. Obe strany musia trochu preskúmať život, aby boli odhodlané sa k sebe vrátiť.

A práve tieto dva body zaberú ešte viac ako 30 dní. Spolu s tým však prichádza otázka, ako dlho by teda človek mal čakať? “Keď chýbate vášmu ex natoľko, aby vykonal zmeny, ktoré sú nevyhnutné, aby vzťah fungoval, nadviaže s vami kontakt. To však môže potrvať jeden mesiac alebo polroka,” vysvetlil kouč. Jedná sa o fázu, kedy nie ste v žiadnom kontakte. Nesmiete zlyhať a treba si dopriať čas.

3 tipy, ako zvládnuť fázu bez kontaktu

Na zopakovanie, táto fáza je pre vás najlepšia, aby ste sa vedeli preniesť cez všetku bolesť a zároveň si obe strany uvedomia, čo im vzťah a rozchod dal. Niekedy si uvedomíme, čo sme naozaj mali, až keď to stratíme.

Fáza bez kontaktu je náročná, no prospešná. Ak chcete svojmu bývalému niečo povedať, no nechcete s s ním komunikovať, skúste si radšej písať poznámky. To, čo by ste mu chceli napísať, píšte pre samú seba. Pokojne do poznámok v mobile, alebo sa skúste ozvať kamarátke či rodine. Veľmi dokáže pomôcť aj denník.

Druhým užitočným tipom je rozprávať sa s niekým, kto vám dáva pocit bezpečia a že mu môžete povedať absolútne všetko. Opäť sa jedná o kamarátov, kolegov alebo rodinu.

Tretím pomocníkom je zoznam vecí, ktoré máte radi. Môže sa jednať o aktivity, ktoré robíte vo voľnom čase. Ak niečo také nemáte, vytvorte si tento zoznam, napíšte tam všetko, čo máte rada. Dokonca aj film, ktorý ste si dlho chceli pozrieť. Práve to vám môže priniesť pocit pokoja a neporušíte tak fázu bez kontaktu.

Treba však rátať s tým, že znova sa už dokopy nedáte. A to je v poriadku. Počas tohto obdobia si lepšie uvedomíte svoje priority a hodnoty a tých sa treba držať.

žiadne príspevky na zobrazenie