Rozpad vlády je zlyhaním celej politickej generácie, povedal Šimečka a ukázal prstom na toho, kto za to môže

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rozpad vlády je zlyhaním celej politickej generácie a zodpovednosť za toto zlyhanie nesie Igor Matovič (OĽaNO). Vláda, ktorá v roku 2020 dostala mandát a ktorá mala priniesť zmenu a očistu, zanechala ľudí frustrovaných a zradených.

Viac o téme: Koaličná kríza

Vo svojom stanovisku k demisiám ministrov za SaS to uviedol predseda strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka. Zmenu v týchto voľbách volili temer dva milióny ľudí, z toho 1,3 milióna odovzdalo svoj hlas stranám vládnej koalície, ktorým dnes podľa Šimečku vládna koalícia zničila nádej na zmenu.

Šimečka sa tiež vyjadril, že rozpad vládnej koalície je veľkým a nepochopiteľným hazardom s dôverou aj životnou úrovňou ľudí, vzhľadom na to, že zažívame energetickú krízu, infláciu a na našich hraniciach sa bojuje. Občania majú podľa predsedu PS právo na obavy z prichádzajúcej zimy a sú traumatizovaní.

Šimečka doplnil, že osobný konflikt medzi Matovičom a Richardom Sulíkom (SaS) otrávil slovenskú politiku. Upozornil aj na riziko návratu Roberta Fica (Smer-SD) a jeho spojenectvo s Milanom Uhríkom (Republika), čo je podľa neho hrozba, ktorej naplnenie nemožno dopustiť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Demisia, energetická kríza, Inflácia, Koaličná kríza, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), pád vlády, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozpad vlády je zlyhaním celej politickej generácie, povedal Šimečka a ukázal prstom na toho, kto za to môže © SITA Všetky práva vyhradené.