Rusi nedokážu takticky využiť prípadné dobytie Bachmutu, podľa vojnových analytikov im chýbajú mechanizované sily

0
Rusi nedokážu takticky využiť prípadné dobytie Bachmutu, podľa vojnových analytikov im chýbajú mechanizované sily

8.3.2023 (SITA.sk) – Ruským silám chýbajú mechanizované sily na postup za mesto Bachmut v Doneckej oblasti. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok uviedol, že hypotetické ruské dobytie Bachmutu poskytne ruským silám „otvorenú cestu“ do Kramatorska, Slavjanska a ďalších miest a dedín v Doneckej oblasti.

ISW však naďalej vyhodnotil, že ruským silám chýba schopnosť využiť taktické dobytie Bakhmutu na vygenerovanie operačných efektov a po prípadnom dobytí Bachmutu to pravdepodobne z ich strany rýchlo vyvrcholí.

Ruským silám navyše pravdepodobne chýbajú mechanizované sily potrebné na postup za Bakhmut a taktické „útočné oddiely“ používané pri útokoch na mesto pravdepodobne nedokážu viesť manévrovú vojnu.

Nedávne ruské pokroky v mestských častiach Bachmutu ukazujú, že ruské sily si môžu zabezpečiť len obmedzené taktické zisky frontálnymi útokmi vedenými pechotou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi nedokážu takticky využiť prípadné dobytie Bachmutu, podľa vojnových analytikov im chýbajú mechanizované sily © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie