Raketový útok na obytný dom v meste Časiv Jar má najmenej 15 obetí a ďalší sú ešte pod troskami

10.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 10. júla 2022, 16:05

Najmenej pätnásť ľudí zomrelo v ukrajinskom meste Časiv Jar v Doneckej oblasti, keď tam ruské rakety v noci zničili päťposchodový obytný dom. Záchranári v nedeľu najprv uviedli, že o život prišlo šesť ľudí, neskôr konštatovali, že počet obetí stúpol.

V troskách budovy by podľa záchranárov mohli ešte byť uväznené približne dve desiatky ľudí. Hlasový kontakt nadviazali s najmenej tromi ľuďmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko uviedol, že mesto s 12-tisíc obyvateľmi zasiahli rakety Uragan, ktoré sú odpaľované z podvozku nákladného automobilu. Časiv Jar sa nachádza približne 20 kilometrov juhovýchodne od mesta Kramatorsk, o ktorom sa predpokladá, že bude významným cieľom ruských síl.

Moskva opakovane tvrdí, že terčom je úderov sú len vojenské objekty. Na nedeľňajšom brífingu sa však ruské ministerstvo obrany k útoku na mesto Časiv Jar nevyjadrilo.

Viac k témam: Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Raketový útok na obytný dom v meste Časiv Jar má najmenej 15 obetí a ďalší sú ešte pod troskami © SITA Všetky práva vyhradené.