Ruský tajomník Nikolaj Patrušev obviňuje za teroristický útok v Moskve aj Spojené štáty

0
Ruský tajomník Nikolaj Patrušev obviňuje za teroristický útok v Moskve aj Spojené štáty

3.4.2024 (SITA.sk) – Podľa tajomníka ruskej Bezpečnostnej rady Nikolaja Patruševa USA nesú časť viny za nedávny útok ozbrojencov v koncertnej sále na okraji Moskvy, pri ktorom zahynulo 144 ľudí, hoci sa k zodpovednosti prihlásila odnož teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

Snažia sa nám vnútiť, že teroristický čin nespáchal kyjevský režim, ale zástancovia radikálnej islamskej ideológie, vari členovia afganskej vetvy IS,“ povedal Patrušev na zasadaní Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS) v kazašskom hlavnom meste Astana.

ŠOS je regionálny bezpečnostný a ekonomický blok deviatich krajín, ktorého súčasťou sú aj Čína, India a Irán.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Je však oveľa dôležitejšie rýchlo zistiť, kto je zákazníkom a sponzorom tohto obludného zločinu. Jeho stopy vedú k ukrajinským špeciálnym službám. Každý však vie, že kyjevský režim nie je nezávislý a je úplne kontrolovaný Spojenými štátmi,“ vyhlásil Patrušev.

Útok na koncertnú sálu Crocus City Hall pri Moskve sa odohral dva týždne po tom, ako americké veľvyslanectvo v Rusku varovalo, že monitoruje správy o plánovaných teroristických útokoch. Americké ministerstvo zahraničia uviedlo, že informácie o plánovaných útokoch odovzdalo ruským predstaviteľom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: Crocus City Hall, rusko-ukrajinský konflikt, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk – Ruský tajomník Nikolaj Patrušev obviňuje za teroristický útok v Moskve aj Spojené štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie