S praktickým náradím z DATARTu vám pôjde jarná údržba od ruky!

0
S praktickým náradím z DATARTu vám pôjde jarná údržba od ruky!

Vytiahlo vás krajšie počasie do vašej záhradky alebo pracovnej dielne? Ak sa zamýšľate, ktoré náradie si na jarné práce zaobstarať, dáme vám pár dobrých tipov, vďaka ktorým vaša terasa rozkvitne. Doslova.

Prvé kroky domácich majstrov a vášnivých záhradkárov vedú po dlhých zimných mesiacoch takmer vždy do dielne k náradiu. Niektoré nástroje je nutné vymeniť, chýbajúce možno aj dokúpiť. S touto úlohou si poradíte v DATARTe! Každoročne sú v jarnom období najpredávanejšími kategóriami sekačky, nožnice na živý plot a krovinorezy. Ďalším z nástrojov, po ktorých zákazníci siahajú na začiatku záhradkárskej sezóny sú elektrické reťazové píly. V tomto období je ideálne narezať spílené stromy, pretože počas teplých mesiacov drevo ideálne preschne a bude pripravené na zimu.

Ako na dokonalú záhradku?

Dať do poriadku vonkajšie priestory príbytku po zimných mesiacoch zvyčajne zaberie viac času, no výsledok napokon stojí za to. Pýchou záhradkárov sú zakvitnuté terasy plné farieb či stromov a dokonale zelený trávnik, ktorý treba pred sezónou dôkladne pohrabať a potom pravidelne kosiť. Počas leta sa vám za starostlivosť odvďačí svojou krásou a jednoduchšou údržbou. „Zákazníci najčastejšie siahajú po kosačkách na benzínový pohon, a to predovšetkým kvôli ich výkonnosti a cene. V DATARTe sme zaznamenali aj vyšší dopyt po akumulátorových sekačkách. Ľahko sa s nimi manipuluje, poskytujú väčšiu voľnosť a ďalšou ich výhodou je nízka hlučnosť,“ hovorí Miroslav Bouška, produktový manažér pre sortiment dielňa / záhrada DATART. Žiadanými produktami v tomto období sú tiež tradičné vŕtačky, brúsky a pílky.

Pomocník menom aku náradie

Žiadny domáci majster sa nezaobíde bez poriadnej sady kľúčov a skrutkovačov. Je samozrejmé, že ručné náradie bude vždy súčasťou výbavy každého nadšenca vlastnoručného opravovania. No každá moderná výbava by už dnes mala obsahovať aj akumulátorové náradie. Každý, kto sa už snažil ručne zatočiť viac ako 5 skrutiek vie, o čom je reč.

Aku náradie šetrí čas a sily a ďalšou z výhod je jednoduché zaobchádzanie a výdrž batérie. Nabitie aku náradia závisí od vlastnosti akumulátora, no odhaduje sa na 30 minút až 2 hodiny. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ktoré aku náradie si zo širokej ponuky vybrať, produktový manažér pre sortiment dielňa / záhrada značky DATART odporúča: „Pred samotnou kúpou aku náradia, je dôležité uvedomiť si ako dlho s ním chcete pracovať. To bude pre vás vôdzkou ako si vybrať správnu kapacitu batérie vybraného aku náradia. Dôležité je tiež zvážiť napätie akumulátora. Pri 18 V strojoch môžete urobiť veľa práce, ale nemôžete dosiahnuť taký výkon ako pri strojoch s 40 V.“

Ako udržať poriadok v dielni?

Neporiadok by nemal zdržiavať pri práci žiadneho majstra. Organizéry by preto nemali chýbať v žiadnej dielni. Vďaka nim udržíte poriadok medzi množstvom vecí, ktoré v dielni máte. Od malých klinčekov cez francúzske kľúče až po veľké záhradné náradie. Ide o vyhľadávaný sortiment, a aj preto mu v DATARTe venujú extra pozornosť a neustále rozširujú produktové rady v tejto kategórii.

DATART, popredný český a slovenský predajca elektroniky a domácich spotrebičov, má aktuálne nachystané všetky typy záhradného tovaru a je pripravený na jarnú sezónu. Nechajte si poradiť od odborníkov vo všetkých predajniach DATART na Slovensku a vyberte si záhradné náradie, ktoré splní vaše očakávania. V rámci CHYTRARTu vám elektrošpecialisti priamo v predajniach DATART poskytnú kvalitné a zrozumiteľné poradenstvo a odpovedia na všetky otázky, ktoré vás zaujímajú. Okrem CHYTRARTu nájdete v ponuke služieb DATARTu aj RÝCHLART. Táto služba ponúka možnosť vyzdvihnutia produktu do 30 minút od objednania zadarmo na ktorejkoľvek predajni DATART na Slovensku. Obľúbenou službou je aj DOPRAVART – doručenie produktu do domácnosti spojené s kompletnou inštaláciou, sprevádzkovaním a vynesením starého spotrebiča na ekologickú likvidáciu.

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu