Sezóna sa pre Petru Vlhovú skončila vypadnutím v prvom kole obrovského slalomu v andorrskom Soldeu

0
Sezóna sa pre Petru Vlhovú skončila vypadnutím v prvom kole obrovského slalomu v andorrskom Soldeu

19.3.2023 (SITA.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová už má po sezóne. Ukončila ju v nedeľu vypadnutím v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v andorrskom Soldeu, vypadla v záverečnom sektore obrovského slalomu.

Už teda vie, že v celkovom hodnotení Svetového pohára skončí na konečnej 3. priečke za suverénnou víťazkou Američankou Mikaelou Shiffrinovou a Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou na druhej pozícii.

Shiffrinová je istou víťazkou

Dvadsaťsedemročnú Liptáčku ešte v nedeľu mohlo bodovo predstihnúť Talianka Federica Brignoneová, tá však tiež nedokončila svoju jazdu.

Po prvom kole „obráku“ v Soldeu vedie Shiffrinová s pohodlným náskokom 62 stotín sekundy pred Kanaďankou Valérie Grenierovou, tretia je s mankom 0,63 s Talianka Marta Bassinová a štvrtá Poľka Maryna Gasienicová-Danielová zaostáva za pódiom o dve stotiny.

Američanka už má istotu zisku malého krištáľového glóbusu za hodnotenie disciplíny, keďže už pred nedeľou mala náskok 214 bodov pred Vlhovou. Tá môže klesnúť v poradí až na 4. pozíciu, ak Švajčiarka Gutová-Behramiová a Bassinová dokončia druhú jazdu a skončia do 15. pozície.

V celkovom poradí SP už má dlhší čas istotu veľkého krištáľového glóbusu za triumf Shiffrinová, za ktorou sú so stratou viac ako 900 bodov Gutová-Behramiová a Vlhová.

Dve víťazstvá v sezóne

Petra Vlhová v tejto sezóne dosiahla dve víťazstvá, keď v januári ovládla slalom v rakúskom Flachau a v sobotu zvíťazila rovnako v slalome v Soldeu.

Svoje štatistiky si v ročníku vylepšila o deväť pódiových umiestnení, keď k dvom triumfom pridala dve druhé priečky a päť tretích. Okrem toho až osemkrát dokončila preteky SP na štvrtom stupienku.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: SITA.sk – Sezóna sa pre Petru Vlhovú skončila vypadnutím v prvom kole obrovského slalomu v andorrskom Soldeu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie