Silný spojenec Ruska v súlade s princípom reciprocity prerušil diplomatické styky s Ukrajinou

0
Silný spojenec Ruska v súlade s princípom reciprocity prerušil diplomatické styky s Ukrajinou

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Sýria v stredu oznámila, že formálne prerušuje diplomatické styky s Ukrajinou v reakcii na podobný krok Kyjeva. Sýria je silným spojencom Ruska, ktoré sa v septembri 2015 zapojilo do konfliktu v krajine a pomohlo nakloniť sily na stranu prezidenta Baššára al-Asada.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Koncom júna Damask oznámil, že uzná „nezávislosť a suverenitu“ samozvaných separatistických republík na východe Ukrajiny, ktoré podporuje Rusko. Sýria sa tak stala prvou krajinou, ktorá uznala nezávislosť Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. To viedlo Ukrajinu k prerušeniu stykov so Sýriou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Sýrska arabská republika sa rozhodla prerušiť diplomatické väzby s Ukrajinou v súlade s princípom reciprocity,“ oznámilo sýrske ministerstvo zahraničia a zároveň konštatovalo, že Ukrajina v skutočnosti narušila vzťahy so Sýriou už v roku 2018, keď odmietla obnoviť pobyt sýrskym diplomatickým pracovníkom v Kyjeve, čím im znemožnila vykonávať si ich povinnosti. Sýrska ambasáda vtedy podľa ministerstva prerušila svoju činnosť „v dôsledku nepriateľského prístupu ukrajinskej vlády“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný spojenec Ruska v súlade s princípom reciprocity prerušil diplomatické styky s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu