Šimečka verí, že sa zasadnutie politických lídrov za okrúhlym stolom uskutoční

0
Šimečka verí, že sa zasadnutie politických lídrov za okrúhlym stolom uskutoční

19.5.2024 (SITA.sk) – Je mi ľúto, že niektoré strany odmietajú zasadnutie za okrúhly stôl organizovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou a zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim.

Uviedol líder strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka s tým, že túto iniciatívu v strane vítajú a stále veria, že sa uskutoční.

„Považujem za kľúčové, aby sme zastavili rastúcu vlnu nenávisti, napätia a nevraživosti. A to spoločným signálom, že hoci naše politické rozdiely a spory pretrvávajú, vieme politickú súťaž viesť normálne, kultúrne a bez nenávisti. PS to robilo doteraz, v kampani aj v parlamente. Po atentáte na premiéra sme ihneď navrhli 100 dní pokoja. V prvom rade si ale potrebujeme sadnúť za jeden stôl a rozprávať sa,“ dodal Šimečka.

„Mrzí ma, že viacerí politici koalície aj opozície, akoby si neuvedomovali vážnosť situácie a naďalej prilievajú olej do ohňa. Kreslia obraz kolektívnej viny, akoby za atentát mohli médiá, či opozícia, pričom vedia, že vinným je atentátnik, ktorý bol osamelým vlkom a dnes sedí vo väzbe. To je to posledné, čo teraz potrebujeme,“ povedal na záver Šimečka.

Avizované stretnutie zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho a úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi politických subjektov sa pôvodne malo uskutočniť v utorok 21. mája.

Viac k témam: okrúhly stôl, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Šimečka verí, že sa zasadnutie politických lídrov za okrúhlym stolom uskutoční © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie